کتاب به سوی نور

Towards the light
(مرگ و عالم برزخ)، (2 جلدی)
کد کتاب : 47048
شابک : 978-9641218098
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 728
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 27 مرداد
تعداد جلد : 2

معرفی کتاب به سوی نور اثر علی احمدی میانجی

"به سوی نور" اثری است از آیت‌الله "علی احمدی میانجی" که در آن "مرگ و عالم برزخ" را مورد بررسی قرار می‌دهد. این اثر دو جلدی که بیش از هفتصد صفحه از سخنرانی‌های این روحانی بزرگوار را شامل می‎شود، به همت انتشارات سروش به چاپ رسیده است.
بنا بر صحبت‌های "موسی احمدی میانجی"، "به سوی نور" که اثری دو جلدی است، شامل مجموعه‌ای از سخنرانی‌های آیت‌الله "علی احمدی میانجی" در ماه مبارک رمضان است که طی سالهای شصت و هشت و شصت و نه در مسجد عبدالله قم برگزار شد. این سخنرانی‌ها به همت دفتر تنظیم و نشر آثار معظم له، با موضوع رحلت و مرگ، تأثیرات روزه، شهادت حضرت علی (ع) و مسائل مهمی از این دست، گردآوری و تنظیم شده است.
ویرایش مجموعه‌ی "به سوی نور" که با عنوان فرعی "مرگ و عالم برزخ" نیز به چاپ رسیده، به گونه ای انجام شده است که قالب گفتاری آن به علت ماهیت نحو‌ه‌ی بیان مطالب در سخنرانی، بر قالب مکتوب و تحقیقی آن ارجحیت داشته و سعی شده است که ویرایش اثر به گونه‌ای باشد که مخاطب احساس کند با خواندن کتاب "به سوی نور"، در مجلسی قرار گرفته که خطبه‌ها و موعظه‌های گرانبها را به او عرضه می‌کنند.
جلد نخست کتاب "به سوی نور" از آیت‌الله "علی احمدی میانجی" در هجده بخش به رشته‎ی تحریر درآمده که حقیقت مرگ، ناتوانی انسان از شناخت روح، ملاقات با فرشته مرگ، حقایق دنیا، شوق سفر به آخرت، گناه، گرفتاری هستی، احتیاط در گناه، شهادت و عذاب قبر، ذکر مصیبت، قلب و جانی سلیم، امانت تا پایان مرگ، علل فشار قبر و سوال و جواب‌های آن، رزق و روزی حلال، آسایش در خواب، دعا برای دیگری و... تنها بخشی از مطالب آن می‌باشد.

کتاب به سوی نور

علی احمدی میانجی
میرزا علی احمدی میانجی (۱۳۰۵-۱۳۷۹ش) فقیه شیعی، مدرس اخلاق حوزه علمیه قم و شاگرد علامه طباطبایی.احمدی میانجی در حوزه‌های علمیه ایران تحصیل کرد و به اجتهاد رسید. وی ضمن تدریس فقه و اصول، آثاری در تفسیر، فقه و مباحث حدیثی نوشته است. کتاب‌های مکاتیب الرسول، مکاتیب الائمه و «مالکیت خصوصی در اسلام» از جمله آثار اوست. او در آثار فقهی خود به موضوعات روز جامعه توجه داشته است. میانجی به نظریه ولایت فقیه اعتقاد داشت و به احکام حکومتی پای‌بند بود.او فعالیت‌های سیاسی و اجتم...
قسمت هایی از کتاب به سوی نور (لذت متن)
خواننده محترم باید به این نکته توجه داشته باشد که این اثر، نتیجه پیاده شدن نوارهای ضبط شده در طی سالیان درازی است که بسیاری از آن ها کیفیت مناسبی نداشته و با زحمت مکتوب شده و سعی شده است تا حفظ امانت شود و در عین اینکه چند مرحله ویرایش، اصلاح و کنترل بر روی آن انجام پذیرفته است، لیکن اثر مکتوب پژوهشی نیست.