کتاب امید ناب (جلد دوم)

Omide Naab
(شرح فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی)
کد کتاب : 57204
شابک : 978-9641218265
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 303
سال انتشار شمسی : 1400
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

معرفی کتاب امید ناب (جلد دوم) اثر علی احمدی میانجی

آن چه پیش روی شماست، دفتر پنجم از سلسله سخنرانی های فقیه اخلاقی، عالم عامل ( حضرت آیت الله حاج میرزا علی احمد میانجی ) در اطراف دعای مبارک ابوحمزه بوده که پس از پیاده سازی، ویرایش، تنظیم و منبع یابی به زیور طبع آراسته گردیده و در اختیار علاقه مندان به معارف اسلامی قرار می گیرد.
( ابوحمزه ثمالی ) یکی از مسلمان های بسیار والا و از شاگردان ( امام سجاد-ع ) است. ایشان نقل کرده است که امام سجاد این دعا را در شب های ماه مبارک رمضان در وقت سحر می خواندند.
اثر پیش رو مربوط به شرح بخش هایی از دعای ابوحمزه ثمالی است. البته در دورانی که ایشان چنین جلساتی را داشتند، امکانات کنونی وجود نداشت و همان امکانات حداقلی موجود آن دوره هم گاه با کاستی فراهم می شد.
محور این کتاب، بخش هایی از دعای شریف ابوحمزه ثمالی است و سایر مطالب ارائه شده از سوی ایشان، به عنوان توضیح آن بخش از دعا با بسط مطلب و ارائه آیات و روایات مربوط به مطلب یا ذکر داستان یا خاطره یا مطالب پیرامونی است که با هدف محوری ارائه مباحث اخلاقی ارائه شده است و...

کتاب امید ناب (جلد دوم)

علی احمدی میانجی
میرزا علی احمدی میانجی (۱۳۰۵-۱۳۷۹ش) فقیه شیعی، مدرس اخلاق حوزه علمیه قم و شاگرد علامه طباطبایی.احمدی میانجی در حوزه‌های علمیه ایران تحصیل کرد و به اجتهاد رسید. وی ضمن تدریس فقه و اصول، آثاری در تفسیر، فقه و مباحث حدیثی نوشته است. کتاب‌های مکاتیب الرسول، مکاتیب الائمه و «مالکیت خصوصی در اسلام» از جمله آثار اوست. او در آثار فقهی خود به موضوعات روز جامعه توجه داشته است. میانجی به نظریه ولایت فقیه اعتقاد داشت و به احکام حکومتی پای‌بند بود.او فعالیت‌های سیاسی و اجتم...
دسته بندی های کتاب امید ناب (جلد دوم)