کتاب 10 قصه ی تصویری از مرزبان نامه

Marzubannama
کد کتاب : 5084
شابک : 978-6002518613
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 128
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 آبان

(گلاسه)

معرفی کتاب 10 قصه ی تصویری از مرزبان نامه اثر فریبا کلهر

کتاب ده قصه تصویری از مرزبان نامه حاصل روایت و بازنویسی فریبا کلهر از قصه های اثر فاخر سعدالدین وراوینی است که از سوی انتشارات قدیانی به چاپ رسیده است. این کتاب فرصت مطالعه و آشنایی با یکی از آثار ارزشمند ادب پارسی را به زبانی ساده و قابل فهم برای کودکان و نوجوان فراهم آورده و ده داستان پربار و غنی را از مرزبان نامه در اختیار گذاشته است.

کتاب 10 قصه ی تصویری از مرزبان نامه

فریبا کلهر
فریبا کلهر فعالیت خود را از دهه شصت و با حضور در مجله‌های رشد، در حیطه ادبیات داستانی کودک و نوجوان آغاز کرده و تألیفات زیادی نیز در این حیطه از خود برجای گذاشته‌است. او حدود سیزده سال، از بدو تأسیس سروش کودکان تا حدود سال۱۳۸۳ سمت سردبیری ماهنامه سروش کودکان را برعهده داشت و با ویژه‌نامه کودکان روزنامه همشهری که آفتابگردان نامیده می‌شد به مدت شش ماه و به عنوان دبیر سرویس شهری همکاری می‌کرد. کتاب سوت فرمانروا اثر این نویسنده در سال ۱۳۶۹ یعنی زمانی که او فقط بیست و هشت ...
قسمت هایی از کتاب 10 قصه ی تصویری از مرزبان نامه (لذت متن)
یک روز بهاری خروس راه افتاد برود گشتی توی باغ و در و دشت بزند و لذت ببرد. چند قدم که رفت، از دیدن آن همه گل و رنگ و عطر بی طاقت شد و با همه ی حواس جمعی اش، بلند بلند شروع به آواز خواندن کرد. خواند و خواند و باز هم خواند. مگر دست بردار بود؟ انگار می خواست همه ی دنیا را خبر کند که چه جای سرسبزی گیرش آمده. از صدای خودش خوشش می آمد. آن روز هم، صدای او رفت و رفت و هی رفت. هرکسی قوقولی قوقوی او را شنید، مشغول هرکاری که بود، دست از کار کشید و گفت: «به به! عجب صدایی! روح آدم تازه می شود. اما ای کاش این صدای خوش را روباه ها نشنوند.»