کتاب حکیم عمر خیام

Khayyam
دیدگاه های فلسفی استاد غلامحسین دینانی
کد کتاب : 51666
شابک : 978-9641216940
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 208
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

معرفی کتاب حکیم عمر خیام اثر غلامحسین ابراهیمی دینانی

عمر خیام، یکی از بزرگترین فیلسوفان و شاعران تاریخ بوده و به دنبال حل معمای هستی بود. او به مسائل مربوط به مرگ و حیات بیشتر از هر مسئله‌ای دیگر اهمیت می‌داد و این مسائل در اندیشه‌های او محوری بودند.

در این کتاب، نویسنده به بررسی و بحث در مورد نقطه نظرها و دیدگاه‌های فلسفی خیام پرداخته است. این کتاب از آیات، روایات و اشعار خیام الهی بهره می‌برد و به تحلیل و بررسی مفاهیمی مانند رابطه مرگ و حیات، معاد، بعثت، ماه رمضان و دیگر مسائل فلسفی و دینی مرتبط با اندیشه‌های این حکیم بزرگ می‌پردازد. این کتاب یک منبع ارزشمند برای درک عمق افکار و اندیشه‌های خیام و تأمل در مسائل فلسفی او می‌باشد.

کتاب حکیم عمر خیام

غلامحسین ابراهیمی دینانی
غلامحسین ابراهیمی دینانی (زاده ۵ دی ماه سال ۱۳۱۳) فیلسوف ایرانی است. عمده شهرت وی به علت پژوهش در حکمت اشراق و سهروردی و احیای آن در سال‌های اخیر است. وی با بررسی تمامی آثار و نوشته‌های شیخ شهاب‌الدین سهروردی تاکنون چندین کتاب مهم در رابطه با فلسفه و افکار این فیلسوف ایرانی نگاشته‌است. هم‌اکنون استاد بازنشسته گروه فلسفه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران و در دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی به تدریس فلسفه اشتغال د...