کتاب اژدهای هفت سر

The seven headed dragon
راه ابریشم
کد کتاب : 56982
شابک : 978-9644055263
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 631
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2021
نوع جلد : زرکوب
زودترین زمان ارسال : 16 بهمن

معرفی کتاب اژدهای هفت سر اثر محمد ابراهیم باستانی پاریزی

کتاب اژدهای هفت سر اثر محمد ابراهیم باستانی پاریزی است. اژدهای هفت سر تعبیری است در حق راه ابریشم، جاده تاریخی که شهرت جهانی یافته و معمولا به یک سلسله راههایی گفته می شود که از چین سرزمین با شعار اژدها و ولایات ابریشم خیز قبل از میلاد و قبل از اسلام شروع می شود و به انطاکیه و روم، سرزمین های خریدار ابریشم در قرون قدیم ختم می گردد .
آبادانی سرزمینهایی که در مسیر این راه‌ها قرار گرفته اند عموما بر اثر تجارت ابریشم به طور اخص و کالاهای دیگری که از این راه عبور می کرده اند بود و تا قرن ششم میلادی سواحل مدیترانه نیز از پرورش کرم ابریشم بی خبر بودند.
این راه تجارتی به خاطر کالای پر سود ابریشم رونق چشم گیری داشت ولی از صدر اسلام که انحصار ابریشم از سرزمینهای شرق پایان یافت رفته رفته رونق گذشته خود را از دست داد .

کتاب اژدهای هفت سر

محمد ابراهیم باستانی پاریزی
محمدابراهیم باستانی پاریزی (۳ دی ۱۳۰۴ پاریز – ۵ فروردین ۱۳۹۳ تهران) تاریخ‌دان، نویسنده، پژوهشگر، شاعر، موسیقی‌پژوه و استاد دانشگاه تهران بود.محمد ابراهیم باستانی پاریزی در سوم دی‌ماه ۱۳۰۴ در پاریز، از توابع شهرستان سیرجان در استان کرمان زاده شد.وی تا پایان تحصیلات ششم ابتدایی در پاریز تحصیل کرد و در عین حال از محضر پدر خود حاج آخوند پاریزی هم بهره می‌برد. پس از پایان تحصیلات ابتدایی و دو سال ترک تحصیل اجباری، در سال ۱۳۲۰ تحصیلات خود را در دانش‌سرای مقدماتی کرمان...