کتاب بیماری های روان تنی از منظر روانکاوی معاصر

Psychosomatics Today
کد کتاب : 64545
مترجم :
شابک : 978-6222019488
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 336
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 22 خرداد

معرفی کتاب بیماری های روان تنی از منظر روانکاوی معاصر اثر ماریلیا آیزنشتاین

روانکاوی از ابتدا به رابطه بین ذهن و بدن علاقه مند بوده است. با این حال، توجه فروید به آسیب شناسی روانی متمرکز شد و علاقه چندانی به اختلالات جسمی نداشت. دیگران - به ویژه الکساندر - تلاش کرده اند نظریه های روان تنی را توسعه دهند، اما به ویژه مکتب پاریس و پیر مارتی بودند که یک نظریه واقعا روانکاوانه از روان تنی را توسعه دادند. این جلد مقدمه، خلاصه و نقد مهمی بر آن اثر ارائه می‌کند و دیدگاه‌هایی را نیز از سراسر جهان درباره آن ارائه می‌کند. با مقاله ای از آندره گرین که در ابتدا به عنوان مشارکت او در مناظره با پیر مارتی نوشته شده بود که به دلیل مرگ او هرگز اتفاق نیفتاد، با پنج مقاله از پاریس و پنج مقاله از انگلیس، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی ادامه می یابد. آنها تئوری، گزارش های بالینی و رویکردهای متضاد را ارائه می دهند. هیچ مقدمه دقیق تری برای روان تنی معاصر وجود ندارد.
روانکاوان بیشتر و بیشتر با بیماران مبتلا به اختلالات روان تنی کار می کنند. روانپزشکی توصیفی و طبقه‌بندی امروزی تنها یک چارچوب بالینی را تحت عنوان گیج‌کننده جسم‌سازی مشاهده می‌کند. اما از زمان فروید، روانکاوی به ما کمک کرد تا پیچیدگی و تنوع سازمان‌های آسیب‌شناختی روانی را درک کنیم که ممکن است پیامدهای جسمانی (هیستری تبدیلی، افسردگی اساسی، اختلالات عملکردی، هیپوکندری و غیره) داشته باشد. کتابی که ماریلیا آیزنشتاین و السا راپوپورت د آیزمبرگ در اینجا ارائه می‌کنند، دیدگاهی مدرن در راستای تمام تحقیقات قبلی به ما می‌دهد و به ما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانیم این کثرت را بازنگری کنیم. نویسندگانی که منبع اصلی خود را، چه در مکتب روان تنی پاریس، چه در سنت دیرینه مطالعات آمریکای جنوبی، عمدتا در آرژانتین، یافته اند، همگی به شیوه خود تأملی نظری اصیل در مورد این موضوع ارائه می دهند. خواننده همچنین از موارد بالینی بسیار جالب آنها سود خواهد برد. این کتاب پرتوی جدید، با علاقه فراوان، به حوزه ای می اندازد که اخیرا انتشارات کمی در آن وجود داشته است

کتاب بیماری های روان تنی از منظر روانکاوی معاصر

ماریلیا آیزنشتاین
ماریلیا آیزنشتاین (Marilia Aisenstein) عضو و تحلیلگر آموزشی انجمن روانکاوی پاریس و انجمن روانکاوی یونان است.
دسته بندی های کتاب بیماری های روان تنی از منظر روانکاوی معاصر
قسمت هایی از کتاب بیماری های روان تنی از منظر روانکاوی معاصر (لذت متن)
به نظر می آید توضیحاتی که پیش از این در مورد کنفرانس برگزار شده در ژنو داده شد، آن چنان حق مطلب را ادا نمی کند. مشتاقم تا توضیحات مقدماتی را برای توجیه فرمول بندی های متنوع و پی درپی عرضه شده، درخصوص عنوان فرانسوی این کنفرانس ارائه دهم؛ زیرا سیر تکاملی ای که در مسیر دستیابی به عنوان مزبور رخ داده قابل توجه است. در تنها ملاقاتی که جهت آماده شدن برای کنفرانس، با مارتی داشتم، موضوعی که مطرح کردم این بود: «چگونه می توان ماتریال ابتدایی ذهن را که دگرگونی آن به صورت بازنمایی ظهور می یابد، درک و چگونه میتوان از این محتوای فرضی به صورت عملی در روانکاوی استفاده کرد؟» به نظر من، این عنوان نسبتا معماگونه، این جذابیت را داشت که ما را به مفهوم «بازنمایی روانی رانه» بازگرداند.