کتاب آنچه شما می گویید آنچه پزشک می شنود

What Patients Say, What Doctors Hear
  • 15 % تخفیف
    230,000 | 195,500 تومان
  • موجود
  • انتشارات: قطره قطره
    نویسنده:
کد کتاب : 1827
مترجم :
شابک : 978-600-119-979-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 354
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 5 اردیبهشت

از کتاب های پرفروش پزشکی در آمریکا

معرفی کتاب آنچه شما می گویید آنچه پزشک می شنود اثر دنیل افری

کتاب آنچه شما می گویید آنچه پزشک می شنود، اثری نوشته ی دنیل افری است که نخستین بار در سال 2017 وارد بازار نشر شد. علیرغم گرایش علم پزشکی به تجهیزات فناورانه ی پیشرفته، همچنان موثرترین ابزار برای تشخیص بیماری، گفت و گویی است که میان بیمار و پزشک شکل می گیرد. با این وجود، چیزی که بیماران می گویند با چیزی که پزشکان می شنوند، اغلب دو چیز کاملا متفاوت از آب درمی آید. با این که شکاف ارتباطی میان پزشکان و بیماران، نسبتا وسیع است، دکتر دنیل افری در این کتاب ثابت می کند که می توان این شرایط را تغییر داد. دکتر افری از طریق نثر جذاب و قابل فهم خود به کاوش در ارتباط میان پزشک و بیمار می پردازد و با بهره گیری از آخرین تحقیقات و مصاحبه با متخصصین، پزشکان و بیماران، به مخاطبین نشان می دهد که ارتباطی بهتر میان پزشک و بیمار چه تأثیر شگرفی در افزایش سلامت همه ی ما انسان ها خواهد داشت.

کتاب آنچه شما می گویید آنچه پزشک می شنود

دنیل افری
دنیل افری، زاده ی 22 آگوست 1965، مقاله نویس، ویراستار، پزشک و نویسنده ای آمریکایی است. افری مدرک کارشناسی ارشد و دکتری خود را در رشته ی داروشناسی از دانشگاه نیویورک دریافت کرده است. او علاوه بر پزشکی، استاد بالینی طب در دانشکده ی پزشکی دانشگاه نیویورک است و برای بخش سلامت نیویورک تایمز نیز مطلب می نویسد.
دسته بندی های کتاب آنچه شما می گویید آنچه پزشک می شنود
نکوداشت های کتاب آنچه شما می گویید آنچه پزشک می شنود
It's like a luminous novel.
این کتاب مانند رمانی درخشان است.
Boston Globe Boston Globe

A much-needed, convincing work.
اثری بسیار مورد نیاز و مجاب کننده.
Library Journal Library Journal

With taut, vivid prose.
با نثری موجز و زنده.
The New York Times

قسمت هایی از کتاب آنچه شما می گویید آنچه پزشک می شنود (لذت متن)
نیازی نمی بینم که پزشکم مرا دوست داشته باشد؛ انتظار هم ندارم همراه من عذاب بکشد؛ وقت زیادی از پزشکم نمی خواهم؛ فقط پنج دقیقه به وضعیت من فکر کند، تمام ذهنش را به من بسپارد، در یک فاصله ی کوتاه به من بپیوندد، همراه جسمم روحم را جست و جو کند و بیماری ام را بفهمد، زیرا هر انسانی به شیوه ی خودش بیمار می شود. بسیاری از بیماران با ناامیدی از اتاق پزشک خارج می شوند. اما آنچه از «صرفا نارضایتی» مهم تر است، این است که پزشک نتواند تشخیص درستی بدهد یا آن ها را درست درمان کند.

پزشکان نیز به همین میزان از دشواری چیدن قطعات پازل داستان بیماران درمانده می شوند، به خصوص برای آن هایی که علائم پیچیده و مرموزی دارند. با رشد بیشتر علم پزشکی و چندگانه و پیچیده تر شدن بیماری ها، فاصله ی میان آنچه بیمار می گوید و آنچه پزشک می شنود، یا برعکس، چشمگیرتر می شود.