کتاب شهروندان خوب نباید بترسند

Good citizens need not fea
کد کتاب : 72421
مترجم :
شابک : 978-6227720259
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 222
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 12 مهر

معرفی کتاب شهروندان خوب نباید بترسند اثر ماریا ریوا

شهروندان خوب نباید بترسند اولین کتاب ماریا روا نویسندۀ اوکراینی‌تبار کانادایی است. رمانی در قالب نه داستان به هم پیوسته که در سال‌های پر‌آشوب قبل و بعد از فروپاشی اتحاد شوروی در اوکراین روی می‌دهند. ماریا روا، در این داستان‌های سرشار از خلاقیت، خواننده را با طنزی تلخ و گزنده به دنیای دردناک، سوررئال و گاه خنده‌دار شهروندان خوب خود می‌برد.

کتاب شهروندان خوب نباید بترسند

ماریا ریوا
ماریا ریوا نویسنده کانادایی است. او بیشتر بخاطر مجموعه داستان کوتاه "شهروندان نیازی به ترس ندارند" که نامزد نهایی انتخاب جایزه داستان نویس اعتماد راجرز 2020 بود ، مورد توجه قرار گرفت. ریوا در اوکراین متولد شد ، از کودکی به همراه خانواده اش به کانادا رفت و در ونکوور ، بریتیش کلمبیا بزرگ شد.
قسمت هایی از کتاب شهروندان خوب نباید بترسند (لذت متن)
هوا دیگر تاریک شده بود که دانیثیل به در ورودی ساختمانش رسید. پلک هایش از خستگی سنگین بود، ولی پاهایش پیش نمی رفت که داخل شود. شاید به خاطر آن سرفه های خشک بود، آن سوال های بی پایان، آن کفش های بی شمار که می بایست دمپایی هایش را میان آنها پیدا کند. شماره ها و حروف قرمزی را که با شابلون کنار در ورودی نفش بسته بود. با انگشت اشاره دنبال کرد. 1933 خیابان ایوانسک. این ساختمان لنگۀ دو ساختمان دیگر این مجموعه بود: دیوارهای پیش ساخته، پنجره های مربع شکل، و درهای آهنی عین هم؛ نمای سیمانی شان عین هم ترک خورده بود؛ تیرک های زیر بالکن هاشان عین هم زنگ زده بود. هزار و نهصد و سی و سۀ خیابان ایوانسک بی تردید همین جا بود، جلوی دماغش. چشم هایش را بست و باز کرد. ولی اگر نبود چی؟ جلوتر رفت و به شماره های روی دیوار نزدیک شد، نفس سرد سیمان به صورتش خورد. یعنی او تنها کسی بود که می توانست آن را ببیند؟ همین جا بود، شاید هم نبود.