کتاب فانوس خیال

Fancy lighthouse
کد کتاب : 74911
مترجم :
مهوش ثابتی
شابک : 978-6004562768
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 401
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1978
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 12 تیر

معرفی کتاب فانوس خیال اثر اینگمار برگمان

کتاب فانوس خیال، زندگی‌نامه یک انسان عادی است به قلم خودش، که در کودکی شیطنت، در نوجوانی طغیان، در جوانی خطاهای بسیار، در میان‌سالی احساس گناه و در سال‌خوردگی آرزوی جبران گذشته‌ها را دارد. او مردی است که در هفتاد سالگی، از خودش، خانواده‌اش، تجربه‌هایش، احساساتش و ضعف‌هایش صریح و بی‌پرده و گاه گزنده و نقادانه سخن می‌گوید، بی آنکه ادعای حل مسائل هستی را داشته باشد.

این مرد سوئدی پر کار و خلاق که اکنون بیش از هفتاد سال زندگی و ده‌ها فیلم و نمایشنامه پشت سر دارد، اینگمار برگمان، کارگردان بزرگ و پرآوازه سینمای جهان و تئاتر سوئد است. برگمان، در فانوس خیال چهره به چهره، با خواننده رو به‌ رو می‌ شود و راز دل می‌گوید. آنچنان درد دلی که گویی هر خواننده، تنها محرم اسرار اوست.

کتاب فانوس خیال

اینگمار برگمان
ارنْسْت اینْگْمار برگمان (به سوئدی: Ernst Ingmar Bergman) (زادهٔ ۱۴ ژوئیهٔ ۱۹۱۸ - درگذشتهٔ ۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۰۷) کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، و تهیه‌کنندهٔ معاصر سوئدی بود. او از برجسته‌ترین فیلم‌سازان تاریخ سینما به‌شمار می‌رود. برگمان نخستین فیلمش را در سال ۱۹۴۶ با عنوان بحران ساخت. او اولین بار در سال ۱۹۵۶ و با فیلم لبخندهای یک شب تابستانی و کسب جایزهٔ نخل طلٔا «بهترین اثر طنز شاعرانه» توانست خود را به جهان اثبات کند.[۱] از دیگر فیلم‌های مشهور وی ...