کتاب شاهزاده خانوم

Princess
کد کتاب : 88621
مترجم :
شابک : 978-9643281984
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 253
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1992
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 12 خرداد

پرنسس
Princess
داستان واقعی از زندگی خصوصی خاندان سلطنتی عربستان سعودی
کد کتاب : 96260
مترجم :
شابک : 978-6222471545
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 268
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1992
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب شاهزاده خانوم اثر جین ساسون

کتاب شاهزاده خانم به عنوان یکی از بهترین پانصد کتابی که از سال 1300 میلادی توسط زنان به نگارش در آمده‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند، شناخته شده است. شاهزاده خانم کتابی است مسحور کننده و دلخراش که با عنوان کتاب پرفروش مجله نیویورک تایمز، جنبش‌‌‌‌‌‌‌‌‌های طرفداران حقوق بشر را در سراسر جهان به فعالیت واداشته است. بیش از چهار میلیون نسخه از این کتاب در سراسر جهان به فروش رفته است و زنان را از هر گروه سنی و هر ملیتی تحت تأثیر عمیق قرار داده است. بسیاری از استادان دانشگاه، خواندن اجباری این کتاب را در کلاس‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ادبیات توصیه کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.
جین ساسون بیش از دوازده سال در عربستان سعودی اقامت گزیده و از نزدیک شاهد زندگی نکبت‌‌‌‌‌‌‌‌‌بار زنان این کشور بوده است. او در شاهزاده خانم به طور شفاف محدودیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی را که بر زنان سعودی اعمال می‌‌‌‌‌‌‌‌‌گردد، ترسیم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. نویسنده با نقل قصه «سلطانه»، نامی مستعار برای پنهان داشتن هویت واقعی یک شاهزاده خانم متجدد دربار عربستان سعودی، عدم تعادل جامعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای را که در آن مردها تمامی قدرت را به دست گرفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند، عیان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازد.
نام واقعی «سلطانه» ذکر نشده است. زیرا که زندگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌اش به دلیل برملا ساختن اسرار پنهانی دربار سلطنتی عربستان در معرض خطر قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد. جین ساسون و شاهزاده خانم سلطانه در کنار یکدیگر پرده سیاهی را که بر زندگی زنان ثروتمند عربستان کشیده شده است، کنار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌زنند و زشتی‌‌‌‌‌‌‌‌‌های این اجتماع نامتعادل را عیان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازند که در آن دخترکان سیزده ساله به همسری مردانی با پنج برابر سن و سال خود در می‌‌‌‌‌‌‌‌‌آیند و زنان به دلیل کمترین خطای ممکن سنگسار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند و هیچ زنی بدون اجازه همسرش قادر به مسافرت نیست و مردها نقش خدایان را بازی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.
شاهزاده خانم نمایش زندگی زنی با روحی آزاد و شهامتی گسترده است. شما هرگز داستانی چون داستان زندگی سلطانه را نخوانده‌‌‌‌‌‌‌‌‌اید و هرگز این قصه دردناک و قصه خواهران مسلمان او را فراموش نخواهید کرد.

کتاب شاهزاده خانوم

جین ساسون
ژان کار نویسندگی خود را در سال 1991 با نوشتن کتاب تجاوز به کویت آغاز کرد. این کتاب بلافاصله پرفروش شد و به رتبه دوم در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز رسید.