کلر نورس

کلر نورس

کلر نورس، نام مستعار کاترین وب، زاده ی 27 آپریل 1986، نویسنده ی موفق فانتزی برای نوجوانان و بزرگسالان، است. کتاب هایش نامزد جایزه ی معتبر مدال کارنگی بوده اند و از پیشروان ژانر جدیدی است به نام «جادوی شهری». با این همه، کتاب هایی که با نام کلر نورس نوشت، شهرت جهانی برایش آورد. کتاب های کلر نورس آمیزه ای از مقولات فراطبیعی و خیالی است. هرچند بسیاری از منتقدان و خوانندگان اصرار دارند آثار کلر نورس را حاوی مضامین علمی تخیلی بدانند، بهتر است آثار او را از داستان های فلسفی دانست که به ارتباط «تن انسان» با مسائلی ذهنی و انتزاعی نظیر جبر و اختیار و عدالت می پردازد.کلر نورس ساکن لندن است و از آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک فارغ التحصیل شده است.او در ۲۷ آپریل ۱۹۸۶ به دنیا آمده و ترجمه ی فارسی پانزده زندگی اول هری آگوست در روز تولدش در ایران منتشر شد.

کتاب های کلر نورس

بیشتر بخوانید

اعتیاد ما به ادبیات داستانی: چرا انسان به داستان ها نیاز دارد؟

به هر طرف نگاه کنید، با داستان ها روبه رو می شوید. از گذشته های خیلی دور که اجداد ما دور آتش می نشستند و داستان تعریف می کردند تا به امروز که شبکه های تلویزیونی، سریال های محبوبی تولید می کنند

ژانر فانتزی، پرورشگاه تخیل و خلاقیت

زمانی در تاریخ بشر، تمامی آثار ادبی به نوعی فانتزی به حساب می آمدند. اما چه زمانی روایت داستان های فانتزی از ترس از ناشناخته ها فاصله گرفت و به عاملی تأثیرگذار برای بهبود زندگی انسان تبدیل شد؟