سوزانا کلارک

سوزانا کلارک

سوزانا کلارک، زاده ی 1 نوامبر ۱۹۵۹، نویسنده ی انگلیسی است. او به خاطر مأموریت های پدر، دوران کودکی را در شهرهای مختلف شمال انگلستان و اسکاتلند گذراند و از خواندن کتاب های سر آرتور کانن دویل، چارلز دیکنز و جین آستن لذت می برد. سوزانا مدرک کارشناسی اش در رشته های فلسفه، سیاست و اقتصاد را از کالج سنت هیلدا دریافت کرد.او را بیشتر به خاطر کتاب «جاناتان استرنج و آقای نورل» می شناسند که در سال ۲۰۰۵ جایزه ی هوگو بهترین رمان را دریافت کرد. کلارک کار بر روی این کتاب را که در سبک «تاریخ متفاوت» نوشته شده است، در سال ۱۹۹۳ آغاز کرد و طی ده سال پس از آن، در اوقات آزاد خود ادامه داد. او در این مدت داستان های کوتاهی که در این دنیا می گذشت را منتشر کرد، و در نهایت این کتاب را در سال ۲۰۰۳ منتشر کرد.

کتاب های سوزانا کلارک

پیرانزی


بیشتر بخوانید

ژانر فانتزی، پرورشگاه تخیل و خلاقیت

زمانی در تاریخ بشر، تمامی آثار ادبی به نوعی فانتزی به حساب می آمدند. اما چه زمانی روایت داستان های فانتزی از ترس از ناشناخته ها فاصله گرفت و به عاملی تأثیرگذار برای بهبود زندگی انسان تبدیل شد؟

برترین رمان های نخست نویسندگان برجسته

آثاری که شروع کننده ی مسیرهای حرفه ایِ درخشانی بودند و در برخی موارد، یک شَبه خالق خود را به شهرت رسانده اند.

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.