کتاب واقع انگاری رنگ ها و علم میزان

Temple and contemplation
کد کتاب : 10756
مترجم :
شابک : 9786009097715
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 288
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1986
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 12 تیر

معرفی کتاب واقع انگاری رنگ ها و علم میزان اثر هانری کربن

کتابی که تحت عنوان واقع انگاری رنگها و علم میزان به محضر خوانندگان ارجمند تقدیم می شود، ترجمه دو جستار از هانری کربن است همراه با بخشی که مترجم بدان افزوده است. در جستاری که از کربن ترجمه شده است، در اصل درس خطابه هایی است که طی دو سال متوالی (سال ۱۹۷۲ و ۱۹۷۳) در همایش ارانوس (Eranos Conference) ایراد شده و سپس در نشریه Erands- Jalirbuch انتشار یافته اند. این جستارها پس از مرگ کربن به همراه سه جستار دیگر در کتابی با عنوان معبد و مکاشفه Temple andContemplation به زیور طبع آراسته شده است (گو اینکه طرح اولیه تدوین آنها به این صورت از خودکربن بوده است.) در حقیقت دو جستار فعلی را می توان مقدمه ای برای فهم سه جستار دیگر دانست که مشخصأ موضوع بحثشان مکاشفه معبد و تأویل معبدظاهری به معبد باطنی یا به تعبیر دیگر استحاله ی کعبه گل به کعبه دل است. موضوع اصلی این دو جستار را می توان تأویل دانست، خواه تأویل متن باشد و خواه تأویل نفس، خواه تأویل اعداد باشد و خواه تأویل الوان (رنگ ها).
شاید این کتاب آسان‌ترین مکان برای شروع خواندن هنری کوربین نباشد، اما تقریبا به طور قطع صریح‌ترین، شخصی و خاطره‌انگیزترین بیانیه‌ای است که تمام آثارش درباره ی آن بوده‌اند.

کتاب واقع انگاری رنگ ها و علم میزان

هانری کربن
هانری کوربَن (یا با تلفظ فرانسوی آنری کُربَن) (به فرانسوی: Henry Corbin) (زادهٔ ۱۴ آوریل ۱۹۰۳ - درگذشتهٔ ژوئیهٔ ۱۹۷۸) فیلسوف، ایران‌شناس، اسلام‌شناس، و شیعه‌شناس فرانسوی بوده‌است. او بخشی از عمر خود را در ایران و خاورمیانه سپری کرد.هانری کربن در ۱۴ آوریل ۱۹۰۳ در پاریس به دنیا آمد. پدرش هانری آرتور کربن، یک مدیر تجاری، و مادرش اوژن فورنیه کربن بودند. آموزش‌های مذهبی کاتولیک را در کودکی آموخت و در مدرسه علوم مسیحی به نهضت پروتستان علاقه‌مند شد. وی در سال ۱۹۲۲ از مد...
دسته بندی های کتاب واقع انگاری رنگ ها و علم میزان