کتاب دروغ

Le mensonge
کد کتاب : 11220
مترجم :
شابک : 9786004363297
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 111
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

معرفی کتاب دروغ اثر فلوریان زلر

نمایش نامه ای که در دست دارید، یک مجلد از مجموعه «درام معاصر فرانسوی» است. پیش تر، مجموعه های نمایشی توسط ناشران دیگر به چاپ رسیده اند؛ اما این اولین مجموعه ای است که در آن صرفا به نمایش نامه های معاصر فرانسوی پرداخته شده. هدف از انتخاب این آثار، معرفی درام نویسان معاصر و گاه جوان فرانسوی است که تاکنون در ایران معرفی نشده اند.

کتاب دروغ

فلوریان زلر
فلوریان زلر (زاده ی 28 ژوئن 1079) رمان نویس و نمایشنامه نویس فرانسوی است.او برنده ی جایزه ی پریکس اینترالیه در سال 2004 برای رمانش "شیفتگی شیطان" و تعدادی جایزه ی مولیر برای نمایشنامه هایش است.به گفته ی تایمز "زلر هیجان انگیزترین نمایشنامه نویس دوران ماست."
قسمت هایی از کتاب دروغ (لذت متن)
حرفم رو باور نمی کنی؟ می خوای مثال بزنم؟ آره؟ بسیارخب. مثلا همین مورد امشب. فرض کنیم که همه حقیقت رو به هم می گفتن... فرض کنیم... می تونی تصور کنی چه فاجعه ای به بار می اومد؟ تو به لورانس می گفتی که شوهرش بهش خیانت می کنه. چه خوب! عالیه! می تونستیم شاهد یه دعوای خانوادگی باشیم که بالاخره نمایش سرگرم کننده ایه! بعد من به میشل می گفتم که البته ناشر خوبیه ولی تمام رمان هایی که می نویسه غیرقابل خوندنن. حقیقته، اون دوستمه، باید حقیقت رو بهش بگم! در این صورت الان دیگه باهام حرف نمی زد، ولی عوضش من صداقت به خرج می دادم! وجدانم آروم بود! بعد از افشاگری هات فکر می کنم با تو هم دیگه حرف نمی زد. بنابراین اگه موافق باشی، می تونیم وضعیت رو به این شکل خلاصه کنیم... اگه امشب حقیقت رو به هم گفته بودیم، آلیس، اگه حقیقت رو گفته بودیم میشل دیگه با من حرف نمی زد، با تو حرف نمی زد و زنش هم دیگه با اون حرف نمی زد. معرکه ست! چه جو دوستانه ای! توی این مهمونی شام به سختی می تونستیم موضوعی برای گفتگو پیدا کنیم!