کتاب خط امام

Khate Emam
کد کتاب : 114165
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 414
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب خط امام اثر مهدی مطهری

کتاب دوم از مجموعه‌ی 6 جلدی «ره،رهرو،رهبر» به موضوع بسیار مهمّ «خطّ امام» می‌پردازد. خط امام و راه امام را قبل از انجام هر کاری باید بشناسیم و به آن معتقد شویم و در آن مسیر هم گام برداریم. چرا که رهبر معظم انقلاب در این باره می‌فرمایند:
«اگر کسی برای این کشور، دنبال عزّت و شخصیت و هویّت ملّی است و فکر میکند که بایستی این کشور، هویّت ملّی پیدا کند تا بتواند به همه‌ی اهدافش برسد، بایستی «خطّ امام» را دنبال کند.» «خطّ امام»ی که شناخت آن مساوی با شناخت عوامل «ایجاد»، «حفظ» و «استمرار» نظام جمهوری اسلامی است؛ «خطّ امام»ی که به صراحت در رفتار و گفتار بسیاری از بزرگان مشهود میباشد و همیشه مورد حمایت ملت مسلمان ایران بوده است؛ «خطّ امام»ی که همیشه مسئولان و داعیه‌داران انقلاب بر استناد رفتار و گفتار خویش به آن همّت فراوانی میگمارند؛
«خطّ امام»ی که رهبر عزیز انقلاب اسلامی در هشداری جدّی نسبت به بی‌توجهی به آن فرمودند:
امام منهای خطّ امام، آن امامی نیست که ملت ایران به نفس او، به هدایت او جانشان را کف دست گرفتند، فرزندانشان را به کام مرگ فرستادند، از جان و مالشان دریغ نکردند و بزرگترین حرکت قرن معاصر را در این نقطه‌ی عالم به وجود آوردند. امام منهای خطّ امام، امام بی‌هویّت است. سلب هویّت از امام، خدمت به امام نیست. مبانی امام، مبانی روشنی بود.

کتاب خط امام