کتاب عروسک کافکا

Kafkas Puppe

مشخصات کتاب عروسک کافکا
مترجم :
شابک : 978-6007439524
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 232
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 10 بهمن

معرفی کتاب عروسک کافکا اثر گرت اشنایدر

عروسک برای بچه ها بازیچۀ بی جانی نیست. عروسک در خیال بچه ها جان می گیرد و با آن ها زندگی می کند. اما یک عروسک چگونه جهان را می بیند؟
فرانتس کافکا روزی در پارکی دختربچۀ گریانی را می بیند که عروسکش را گم کرده است. او تصمیم می گیرد به دخترک کمک کند. نویسندۀ مسخ، حکم، امریکا و بسیاری دیگر از آثار مطرح قرن بیستم، قلم به دست می گیرد و از چشم یک عروسک به جهان می نگرد، عروسکی که به سفری دور و دراز رفته است.
گرت اشنایدر، نویسندۀ آلمانی، در این رمان پرطرفدار و تحسین شده، هم ما را با زندگی و زمانه و آثار کافکا آشنا و هم با پایانی حیرت انگیز غافلگیرمان می کند.

کتاب عروسک کافکا

قسمت هایی از کتاب عروسک کافکا (لذت متن)
دورا با لحنی لجوجانه انگار که بخواهد حرص فرانتس را درآورد می گوید: «شاید هنریته اصلا دلش نمی خواسته بمیرد. اگر این طور بوده، این آقای کلایست تو قاتل تشریف دارند.» کلایست او. قوم و خویش اش که کار را از حد گذرانده بود؟ درمانده میان زندگی و نوشتن؟ کافکا در حالی که همراه دوستش از راه جنگی برمی گردد از خودش می پرسد: حتی اگر همیشه این نویسنده را بسیار ستایش کرده و اغلب از نامه هایش نقل قول کرده باشی آیا دوست داری دنباله روی چنان نویسنده شوربختی باشی که تصورش از زندگی با واقعیت همخوانی نداشته، و دم به دم دچار بحران افسردگی می شده و فکر خودکشی زودتر از انتظار به سراغش آمده و از آن رنج می کشیده است؟ نه، قطعا دلش این را نمی خواهد، اما هر کسی دلش می خواهد قدرت آفرینندگی کسی مثلا کلایست را داشته باشد، که در زمان حیاتش هیچ کس به آن اعتنایی نکرد، حتی گوته بزرگ هم...