کتاب مرد کابل

L"homme De Kaboul
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 70,000 | 63,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نگاه نگاه
    نویسنده:
کد کتاب : 12485
مترجم :
شابک : 9786003762770
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 520
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 19 تیر

معرفی کتاب مرد کابل اثر سدریک بانل

انل برای اولین بار در «مرد کابل» به روایت قصه ای می پردازد که در افغانستان می گذرد. او می کوشد در کنار قصه ی اصلی نشان دهد جامعه ی امروز افغانستان از چه مشکلاتی رنج می برد. بانل با خلق شخصیت «اسامه قندار» سربازرس دایره ی جنایی پلیس کابل، افغانستانی فراتر از کلیشه های مرسوم به تصویر کشیده و کوشیده واقعیتی را نشان دهد که پیچیده تر از تصویر شناخته شده ی افغانستان است.

کتاب مرد کابل

سدریک بانل
سدریک بانل، زاده ی سال 1966، نویسنده ای فرانسوی است. بانل در آثارش به شکلی ویژه به مسائل سیاسی و اجتماعی کشور افغانستان می پردازد. آثار او در کشورهای متعددی ترجمه و چاپ شده اند.
قسمت هایی از کتاب مرد کابل (لذت متن)
راننده به سرعت می راند. اسامه در صندلی اش فرو رفته بود تا فکر کند. اصولا به عنوان مسئول دایره ی جنایی کابل، برای همه ی مرگ هایی که در شهر رخ می داد فراخوانده می شد. هر سال صدها نفر به دلایل غیرطبیعی جان خود را از دست می دادند امّا بیش از سه چهارم مرده ها به تروریسم مرتبط بودند و این گونه از دایره ی آمارهای پلیسی خارج می شدند. در این موارد اسامه با احتیاط خودش را دور نگه می داشت و به مقامات ائتلاف اجازه می داد مداخله کنند. آمریکایی ها برخلاف همدلی ظاهری، مثل همه ی افغان ها به او هم اعتماد نداشتند؛ سوءظنی که اسم کوچکش آن را تشدید می کرد. چطور باید برای آن ها توضیح می داد وقتی پدرش محمد قندار[9] _ سوّمین محمد خانواده، چوپان و پسر چوپان بلوچ _ این اسم را برایش انتخاب کرده بود، شیخ اسامه بن لادن[10] کودکی سعودی و کاملا ناشناخته بود که تنها عنوان افتخارآمیزش این بود که در خانواده ای ثروتمند به دنیا آمده؟ به هرحال این گونه وقتی کسی فرمانده ی پلیس کشوری بود که نیروهای ناتو آن را اشغال کرده بودند، داشتن اسم اسامه برگ برنده نبود.