کتاب مرد غیر قابل اعتماد

An Unreliable Man

مشخصات کتاب مرد غیر قابل اعتماد
مترجم :
شابک : 978-6001761928
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

An Unreliable Man

مشخصات کتاب مرد غیر قابل اعتماد
مترجم :
شابک : 978-6002534385
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 280
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب مرد غیر قابل اعتماد اثر یوستین گوردر

رمان درباره تنهایی اگزیستانسیال است. مفهوم تنهایی از مفاهیم مهم فلسفه اگزیستانسیال است که در یک کورس جدید از فلسفه یعنی «معنای زندگی» قرار می گیرد. گوردر در این رمان نیز از تنهایی انسان مدرن صحبت می کند و رنجی که انسان از این تنهایی می کشد. گوردر به دنبال این است که این تنهایی را تلطیف کند.

اگزیستانسیالیست ها اعتقاد داشتند که رنج را نمی توان از بین برد چرا که وجودی انسان است و با او زاده می شود. فقط می توان آن را تلطیف کرد و مهم ترین راه برای تلطیف این رنج نیز بودن انسان با جمع است. به عبارتی انسان باید برای تلطیف تنهایی اش همدمی برای خود برگزیند.

کتاب مرد غیر قابل اعتماد

یوستین گوردر
یوستین گوردر، زاده ی ۸ اوت ۱۹۵۲، نویسنده ی نروژی و معلم فلسفه است. عمده ی شهرت او به خاطر نگارش کتاب آموزش فلسفه در قالب داستان با عنوان دنیای سوفی است.او رمان نویس و خالق داستان های کوتاه است که بیش تر دارای اطلاعات فلسفی برای مخاطبین جوانش می باشد. یوستین گوردر در رشته ی فلسفه، الهیات، و ادبیات از دانشگاه اسلو فارغ التحصیل شد و سپس به مدت ده سال به تدریس «تاریخ عقاید» در دبیرستان ها پرداخت. او در حال حاضر به عنوان نویسنده در کنار همسر و دو پسرش در اسلو زندگی می کند. رمان معروفش به نام دنیای...