کوه جادو

The Magic Mountain

مشخصات کتاب کوه جادو
مترجم :
شابک :978-964-351-435-8
قطع :رقعی
تعداد صفحه :1016
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1924
نوع جلد :جلد سخت
سری چاپ :4
زودترین زمان ارسال :27 خرداد

جزو فهرست ۱۰۰ کتاب قرن لوموند

نویسنده کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1929

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب و به کارگردانی هانس گایبندورفر در سال 1982 ساخته شده است

معرفی کتاب کوه جادو اثر توماس مان | ایران کتاب

کتاب کوه جادو، شاهکاری بی چون و چرا از توماس مان، برای اولین بار در سال 1924 انتشار یافت. داستان این رمان که در آسایشگاه مربوط به مبتلایان به بیماری سل در سال های قبل از شروع جنگ جهانی اول می گذرد، سبک های متعددی را شامل می شود: کلاسیک و در عین حال مدرنیستی، اثری تعلیمی و سنتی، یک کمدی رفتار، حکایتی از اروپای بورژوای پیش از جنگ و [شاید از همه مهم تر] کتابی ایده آل که با داستان مهیج و طوفانی خود، مخاطب را تنها نمی گذارد. این رمان به شکلی بسیار باورپذیر، بیماری را وضعیتی در ابتدا روحی و سپس جسمی نشان می دهد، گرچه مان در تصویرسازی جزئیات اعضای داخلی بدن به هیچ وجه کم نمی آورد. مهندسی جوان و ساده لوح به اسم هانس کاستورپ، به منظور ملاقات با عموزاده ی بیمار خود، خواکیم زیمسن، به آسایشگاه بین المللی برگوف در ارتفاعات کوه های آلپ سوئیس می رود. خود هانس در آن جا، مبتلا به بیماری سل تشخیص داده شده و سفری که قرار بود حداکثر چند هفته به طول بیانجامد، به اقامتی چند ماهه و سپس چندساله تبدیل می شود. اما در مورد این که چه قدر از ماجرای بیماری هانس حقیقی است، ابهامی دلهره آور وجود دارد. اگر همه ی این اتفاقات به نظرتان کمی ترسناک و ظالمانه به نظر می رسد، باید به شما بگوییم که کوه جادو اساسا رمانی کمدی است، البته رمانی کمدی که تاریک ترین موضوعات را هدف گرفته است.

کتاب کوه جادو

نکوداشت های کتاب کوه جادو
With an ironically elegant prose.
با نثری ظریف و کنایه آمیز.
Washington Post Book World Washington Post Book World

It is a masterwork, unlike any other.
شاهکاری منحصربه فرد.
Publishers Weekly Publishers Weekly

One of the most influential and celebrated German works of the 20th century.
یکی از تأثیرگذارترین و شناخته شده ترین آثار آلمانی در قرن بیستم.
Library Journal Library Journal

قسمت هایی از کتاب کوه جادو (لذت متن)
ساکنان آن بالا از زندگی در آن می نالند و می گویند در اینجا زندگی مان را کش رفته اند ولی اگر برگردند به آن پایین، دوباره هوای این بالا را می کنند و برمی گردند این بالا؛ به صورت خودخواسته!

حتی گمان می کنم در مجموع با آدم های غمگین بهتر می توانم کنار بیایم تا با آدم های شوخ و خندان. دلیلش را خدا می داند، شاید چون یتیم هستم و پدر و مادرم را در بچگی از دست داده ام.

به نظر من یک تابوت عین یک مبل زیباست، تازه وقتی خالی است، وگرنه وقتی کسی در آن باشد، آن وقت دیگر به چشم من درست شکوهمند است.