کتاب نبرد

‌The Campaign

مشخصات کتاب نبرد
مترجم :
شابک : 978-9642091973
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 288
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1992
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 30 دی

معرفی کتاب نبرد اثر کارلوس فوئنتس

این گفتهٔ فوئنتس که «آنچه را که تاریخ ناگفته می گذارد، رمان بازمی گوید»، بی تردید بیش از هر جای دیگر در مورد اغلب آثار خودش مصداق می یابد، چرا که بیش تر رمان های فوئنتس به شیوه های مختلف، آشکارا یا پنهانی، با تاریخ مکزیک و امریکای لاتین پیوند دارد؛ رمان هایی چون گرینگوی پیر، زمین ما، درخت پرتقال، پوست انداختن و حتی آئورا و بخصوص رمان نبرد.

رمان نبرد در جست وجوی این ریشه ها به آغاز تاریخ امریکای لاتین، یعنی انقلاب آزادی بخش، رجوع می کند. آبشخور فکری و ایدئولوژیک این انقلاب که از سال ۱۸۱۰ تا ۱۸۲۲ به درازا کشید و سرتاسر این منطقه را، از آرژانتین و شیلی تا مکزیک و ونزوئلا و پرو، درنوردید، بیش از هر چیز دیگر آرا و افکار فیلسوفان فرانسوی عصر روشنگری بود، یعنی کسانی چون روسو، ولتر و دیدرو. در عین حال، رویدادهایی چون انقلاب فرانسه، انقلاب استقلال طلبانهٔ امریکای شمالی و از آن مهم تر پیروزی ناپلئون بر نظام مرتجع سلطنت اسپانیا در پیشبرد این انقلاب و پیروزی آن تأثیری نمایان داشت.

کتاب نبرد

کارلوس فوئنتس
کارلوس فوئنتس (به اسپانیایی: Carlos Fuentes Macías) (زاده ی ۱۱ نوامبر ۱۹۲۸ - درگذشته ی ۱۵ مه ۲۰۱۲) نویسنده ی مکزیکی و یکی از سرشناس ترین و پر آوازه ترین نویسندگان اسپانیایی زبان بود. آثار او به بسیاری از زبان ها ترجمه شده اند.پدر وی از دیپلمات های مشهور مکزیک بود و از این رو کودکی اش در کشورهای مختلفی سپری شد. در سال ۱۹۳۶ خانواده اش در شهر واشنگتن دی سی اقامت گزید و این باعث شد که با زبان انگلیسی نیز آشنا شود.در سال ۱۹۵۹ با بازیگر سینما ریتا ماسدو ازدواج کرد، که این ازدواج تا سال ۱۹۷۳ ...
قسمت هایی از کتاب نبرد (لذت متن)
شاید راه های دیگری هم برای زندگی باشد که به اندازه ی این چیزی که ما داریم وحشیانه نباشد .

من همیشه از این می ترسیدم که هر چند خیلی دوستت دارم ، با تو حرفی برای گفتن نداشته باشم .

ما از قانون اطاعت می کنیم اما اجرایش نمی کنیم .