کتاب پل سن لوئیس ری

The Bridge of San Luis Rey
کد کتاب : 134
مترجم :
شابک : 978-964-243-043-7
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1927
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 11 مهر

برنده ی جایزه ی پولیتزر سال 1928

معرفی کتاب پل سن لوئیس ری اثر تورنتون وایلدر

در روز جمعه، بیست جولای 1714، بهترین و بزرگترین پل در تمام کشور پرو شکست و پنج مسافر به خلیج زیر پل پرتاب شدند. رمان پل سن لوئیس ری، یکی از برجسته ترین موفقیت های ادبیات داستانی آمریکا با مخاطبانی در سراسر دنیا، با این جمله آغاز می شود. به دست سرنوشت یا از روی شانس، یک راهب مذهبی، شاهد ریزش پل است. برادر جونیپر که تحت تأثیر این واقعه ی دردناک است، جست و جویی را آغاز می کند تا ثابت کند که مرگ این چند نفر، به وسیله ی دستی نهان و پشت پرده صورت گرفته است و ریزش پل، فقط یک اتفاق نبوده است. تحقیقات برادر جونیپر، مخاطب را به سفری نامحدود به ماهیت عشق و معنی و مفهوم شرایط انسانی رهسپار می کند. رمان پل سن لوئیس ری با درون مایه ی فلسفی عرفانی، نزدیکی بسیاری با ادبیات و فرهنگ فارسی و شرقی هم دارد، به طوری که رد پای بسیاری از باورهای فرهنگی و دینی مشرق زمین را می توان در آن دید و این موضوع به دلیل تجربه ی نویسنده از زندگی در مشرق زمین است.

کتاب پل سن لوئیس ری

تورنتون وایلدر
تورنتون وایلدر در ۳۰ آوریل ۱۸۹۷ در ایالت ویسکانسین در ایالات متحده ی آمریکا به دنیا آمد. پدرش روزنامه نگاری برجسته و دیپلماتی خوش نام بود که در زمان تولد او، سردبیری روزنامه ای را بر عهده داشت. وایلدر ۹ ساله بود که پدرش به سرکنسولی سفارت آمریکا در هنگ کنگ منصوب شد و همگی به این کشور نقل مکان کردند اما تنها ۶ ماه بعد به همراه مادر، خواهر و برادرانش به آمریکا مراجعت کردند و پدر در هنگ کنگ ماندگار شد تا ۵ سال بعد که همگی در شانگهای چین دوباره به هم ملحق شدند. وایلدر یک سالی را در چین گذراند و سپ...
نکوداشت های کتاب پل سن لوئیس ری
A masterpiece.
یک شاهکار.
New York Herald Tribune

An entirely remarkable book.
کتابی بسیار شایان توجه.
Washington Post Washington Post

A very beautiful book.
کتابی بسیار زیبا.
Nation

قسمت هایی از کتاب پل سن لوئیس ری (لذت متن)
سرزمینی برای زندگان وجود دارد و سرزمینی برای مردگان و پل میان این دو، عشق است، تنها راه بقا، تنها معنی.

ممکن است دو نفر به یک اندازه خوب، بااستعداد و یا زیبا باشند، اما ممکن است هیچ وقت دو نفری نباشند که به یک اندازه به هم عشق بورزند.

ما یا از روی شانس زندگی می کنیم و می میریم، و یا زندگی و مرگ مان بر طبق یک برنامه است.