کتاب سایه

Juste une ombre

مشخصات کتاب سایه
مترجم :
شابک : 978-6009876457
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 546
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

برنده ی جایزه ی پلار 2012

معرفی کتاب سایه اثر کارین ژیه بل

فکر می کردی خیلی قوی هستی.روی صندلی ریاستت نشسته بودی و گمان می کردی می توانی بر دنیا حکمرانی کنی.از دیگران سوءاستفاده می کردی؟حالا خودت به یک طمعه تبدیل شده ای.رابطه ات با دیگران را به میل خودت کنترل می کردی؟حالا به یک برده تبدیل شده ای.زندگی معمولی،خوب و آرامی داشتی و دیگران به تو حسادت می کردند.توانسته بودی در این دنیا برای خودت جایگاهی دست و پا کنی.

تا اینکه یک شب.....

یک شب در خیابان رویت را برمی گردانی و سایه ای را می بینی.از آن شب به بعد زندگی آن کامل تغییر می کند.آن سایه هرجایی که می روی دنبالت می آید.سایه ای که نه اسمی دارد و نه انگیزه ای برای آزارت.در خیابان دنبالت می کنند،صندوق پستی ات را باز می کنند و پنجره های خانه ات را باز و بسته می کنند.حتی در خصوصی ترین بخش های خانه ات هم دنبالت می کنند.هیچ کس تو را درک نمی کند.هیچ کس حاضر نیست حرفت را قبول کند.هیچ کس دلش نمی خواهد به تو کمک کند.تو کاملا تنها هستی.سایه هر ثانیه همراهت است.هرجا که می روی دنبالت می کند.به اداره پلیس که مراجعه می کنی،حرفت را باور نمی کنند و به توصیه می کنند که به یک روانکاو مراجعه کنی.دوستانت کم کم از تو فاصله می گیرند.سایه همچنان با توست.هیچ کس به جز خودت آن را نمی بیند.نکند اصلا این سایه وجود خارجی ندارد؟نکند تنها ساخته و پرداخته ذهنت است؟شاید زمانی پی به پاسخ این پرسش ببری که خیلی دیر شده باشد.تا امروز در زندگیت به دیگران فرمان می دادی؟حالا فرمان برداری را بیاموز!دیگران را تحقیر می کردی؟احترام گذاشتن را بیاموز!می خواهی زنده بمانی؟در تاریکی خواهی مرد.

کتاب سایه

کارین ژیه بل
کارین ژیه بل، متولد ۱۹۷۱ در فرانسه است. وی تحصیل کردۀ رشتۀ حقوق است و امروز هم به عنوان حقوقدان فعالیت می کند. اولین کتابش سال ۲۰۰۴ منتشر شد و سال ۲۰۰۵ توانست جایزۀ «رمان های پلیسی مارسی» را از آن خود کند. سومین کتابش را سال ۲۰۰۷ منتشر و توجه همگان را به خود جلب کرد.