کتاب جمشید خان عمویم

Jamshid Khan, my uncle
که باد همیشه او را با خود می برد

  • 10 % تخفیف
    قیمت : 19,000 | 17,100 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نیماژ نیماژ
    نویسنده:
مشخصات کتاب جمشید خان عمویم
مترجم :
شابک : 978-6003672000
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 136
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 18 فروردین

معرفی کتاب جمشید خان عمویم اثر بختیار علی

بختیار علی (1960) در سلیمانیه عراق به دنیا آمد و بیش از پانزده سال به خاطر سانسور شدید، هیچ کدام از نوشته هایش چاپ نشدند. سال 1955 کردستان را ترک کرد و بعد از 9 ماه زندگی در سوریه، به آلمان رفت. بیش از بیست و پنج سال است که در آلمان زندگی می کند. ده رمان و پنج مجموعه شعر و پانزده کتاب در زمینه نقد سیاسی، اجتماعی، فلسفی و ادبی دارد. او اکنون جهانی ترین چهره ادبی است که آثارش به زبان های متعددی از جمله آلمانی، فرانسوی، انگلیسی، عربی، ترکی و فارسی ترجمه شده و جوایز مختلفی را کسب کرده اند. رمان "جمشید خان عمویم که باد همیشه او را با خود می برد" اثری دیگر از بختیار علی است که به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرده است، از جمله: جایزه ی موسسه فرهنگی هنری اندیشه، جایزه ی زین احمد هردی، جایزه ی وزارت فرهنگ کردستان و جایزه ی شیر کوبیکس»

کتاب جمشید خان عمویم

بختیار علی
"بختیارعلی" رمان نویس، شاعر و نظریه پرداز اندیشمند کرد عراقی است. او در سال 1960 در شهر سلیمانيه ی کردستان عراق چشم به جهان گشود و در همانجا تحصیلات مقدماتی و متوسطه را به پایان رساند وسپس در دانشگاه های شهرهای " سلیمانیه " و " هولیر "(اربیل) به تحصیل در رشته زمین شناسی پرداخت تا اینکه در تظاهرات دانشگاه سلیمانیه درسال ۱۹۸۳ مجروح شد. بدین ترتیب بود که دانشگاه را رها کرد وتمام وقت خود را صرف آفرینش ادبی کرد. در همان سال بود که قصیده ی " سرزمین " که قدیمی ترین قصیده از مجموعه قصیده های او می با...
قسمت هایی از کتاب جمشید خان عمویم (لذت متن)
توی دنیا هیچ شغلی مطمئن تر از قاچاق انسان نیست تا وقتی که آدما مثل حالا غمگین باشن، مدام به فکر فرار از خاک خودشون می افتن. این که آدما خیال می کنن توی یه جای دیگه خوشبخت میشن، یه نوع مشکلیه که از باباآدم برامون مونده.