کتاب نقاب

Passing

  • 10 % تخفیف
    قیمت : 24,000 | 21,600 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نشر نی نشر نی
    نویسنده:
مشخصات کتاب نقاب
مترجم :
شابک : 978-9641856030
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 171
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1929
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 فروردین

معرفی کتاب نقاب اثر نلا لارسن

امریکا، دهه ی ۱۹۲۰، آیرین و کلر زنان دورگه ی آفریقایی تبارند که در ظاهر هیچ نشانی از سیاه پوستی در خود ندارند. این دو همبازی دوران کودکی، پس از سال ها بی خبری از هم، اتفاقی یکدیگر را ملاقات می کنند. کلر، به لطف ظاهر بلوندش، خود را سفیدپوست جا زده و با مرد سفیدپوست ثروتمندی که از سیاهان نفرت دارد ازدواج کرده است. او، که در ابتدا برای استفاده از مزایای سفیدپوستی چنین نقابی می گذارد، اکنون خواهان برداشتن این نقاب و بازگشت به جماعت سیاه پوستان است. پس هرگاه شوهرش به سفر می رود، او مخفیانه به جمع سیاه پوستان می آید.
در میهمانی های شبانه ی محله ی هارلم و جشن ها و مراسم سیاه پوستان، همه مجذوب چهره ی زیبا و شخصیت دوست داشتنی کلر می شوند و رابطه ی او با دوستان و شوهر سیاه پوست آیرین بسیار صمیمانه می شود. پس از چندی سوءظنی زندگی آیرین را به جهنم تبدیل می کند. آیا بناست آیرین سرانجام از اضطراب دردآور هفته های گذشته رها شود؟ یا قرار است اضطرابی بیشتر و بدتر در راه باشد؟

چه می شود که واقعیت زندگی خود را نمی پذیریم و نقاب به چهره می زنیم؟ برای پاسخ به این پرسش باید از برج عاج خود پایین بیاییم یا حداقل از بالای آن نگاهی به له شدگان جامعه بیفکنیم. زندگی سیاه پوستان و دورگه های آفریقایی چه گونه می تواند باشد؟ رمان «نقاب» واکنشی نقادانه به جهان یک طرفه ی سفیدپوستان است. نژاد، زنان و جنسیت، مسائلی هستند که نلا لارسن به کالبدشکافی آنان دست می زند.

کتاب نقاب