آویزان از نخ

New Poems Book 3

معرفی کتاب آویزان از نخ اثر چارلز بوکوفسکی | ایران کتاب

کتاب آویزان از نخ، مجموعه ای از اشعار نوشته ی چارلز بوکفسکی است که اولین بار در سال 2004 انتشار یافت. بوکفسکی را می توان یکی از شناخته شده ترین نویسندگان آمریکایی و یکی از تأثیرگذارترین و الهام بخش ترین شاعران این کشور تلقی کرد. با وجود این که او بیش از چهل و پنج کتاب شعر از خود به یادگار گذاشت، صدها عنوان از اشعار بوکفسکی توسط خودش و ناشر آثارش برای انتشار در زمان پس از مرگ این هنرمند برجسته کنار گذاشته شدند. کتاب آویزان از نخ که در زمره ی همین آثار قرار می گیرد، دربردارنده ی تخیلات کم نظیر و زیبای بوکفسکی است و او قبل از مرگ، برخی از اشعار این مجموعه را جزء بهترین آثار خود در نظر گرفته است.

کتاب آویزان از نخ


ویژگی های کتاب آویزان از نخ

چارلز بوکفسکی، از پرفروش ترین نویسندگان آمریکا

مشخصات کتاب آویزان از نخ
انتشارات:بوتیمار
مترجم :
نویسنده :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-7556-54-2‬‬
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :2004
تعداد صفحه :128
سری چاپ :2
نکوداشت های کتاب آویزان از نخ
A collection of unique poems.
مجموعه ای از اشعاری منحصر به فرد.
Abe Books

Buckowski moved poetry toward a more natural language.
بوکفسکی، شعر و شاعری را به سوی زبانی فطری تر حرکت داد.
Los Angeles Times Book Review

بخش هایی از کتاب آویزان از نخ (لذت متن)
پدرم همیشه می گفت: زود خوابیدن و زود بیدار شدن / آدم را سالم و عاقل می کند / در خانه، ساعت هشت چراغ ها خاموش بود / و سپیده دم با بوی قهوه و بیکن و نیمرو / از خواب بلند می شدیم. / پدرم یک عمر این دستور را دنبال کرد / جوان مرد و مفلس / و فکر می کنم چندان هم عاقل نبود. / من نصیحت او را گوش نکردم / دیر خوابیدم، دیر بیدار شدم. / حالا نمی گویم دنیا را فتح کرده ام / اما ترافیک صبح ها را دیگر ندارم / از خیلی از دردسر های معمولی دورم / و با آدم های جدید و بی نظیر آشنا شده ام / یکی از آن ها / خودم / کسی که پدرم / هرگز / او را نشناخت.

چیزی که احتیاج دارم، واقعا احتیاج دارم / این است که بخندم / از آن خنده هایی که همیشه می کردم / چون در این قفس نه کاری هست برای انجام دادن / نه جایی برای رفتن / چیزی که احتیاج دارم / واقعا احتیاج دارم / که با دیوارها رو به رو شوم / و آماده ی رویارویی باشم با مرگ / با احساس شادی.

این هزینه ای است که می پردازیم / نمی توان به عقب بازگشت / نمی توان جلوتر هم رفت / ناامیدانه آویزانیم / از میخ کوبیده بر این جهانی که خود آن را ساخته ایم.