معرفی کتاب نگران نباش داستایوفسکی اثر چارلز بوکوفسکی

کتاب نگران نباش داستایوفسکی، مجموعه شعری نوشته ی چارلز بوکفسکی است که نخستین بار در سال 2005 به انتشار رسید. شخصیت منحصر به فرد بوکفسکی، مردی منزوی و فاصله گرفته از ارزش های جامعه که با نثری ساده اما تأثیرگذار درباره ی الکل، زنان و تنهایی می نوشت، او را مدت ها قبل از مرگش در سال 1994 به یکی از پرمخاطب ترین شاعران ایالات متحده تبدیل کرد. اما به نظر می رسد حتی مرگ هم نتوانست او را از یادها پاک کند. این مجموعه که بعد از درگذشت بوکفسکی منتشر شد، همه ی انتظارات طرفداران پرتعداد بوکفسکی را برآورده می کند و به موضوعاتی چون زنان و مردان غیر قابل اطمینان، معاشقه و فراز و فرودهای آن، توصیه هایی برای بازنده ها (مثل خود بوکفسکی در برهه ای از زندگی اش) برای داشتن اعتماد به نفس بیشتر و رویارویی با شهرت می پردازد.

کتاب نگران نباش داستایوفسکی


ویژگی های کتاب نگران نباش داستایوفسکی

چارلز بوکفسکی، از پرفروش ترین نویسندگان آمریکا

مشخصات کتاب نگران نباش داستایوفسکی
نوع جلد :شومیز
قطع :جیبی
شابک :978-964-8756-65-6
سال انتشار شمسی :1393
سال انتشار میلادی :2006
تعداد صفحه :48
سری چاپ :1
دسته بندی های کتاب نگران نباش داستایوفسکی
نکوداشت های کتاب نگران نباش داستایوفسکی
By one of the country's most popular poets.
اثری نوشته ی یکی از محبوب ترین شاعران آمریکا.
Publishers Weekly Publishers Weekly

A sequence of poems you'll want to read from beginning to end.
مجموعه ای از اشعاری که خواهید خواست آن ها را از ابتدا تا انتها بخوانید.
Booktopia

بخش هایی از کتاب نگران نباش داستایوفسکی (لذت متن)
یکی از بهترین سطرهای لورکا این است: / «رنج، همیشه رنج...» / زمانی که سوسکی را می کشی / یا تیغ را برای اصلاح برمی داری / یا صبح بیدار می شوی / که خورشید را ببینی / به این سطر فکر کن.

بهترین قسمت این بود / که پرده ها را کشیدم / و زنگ در را با پارچه های کهنه پوشاندم / و سه چهار روز تمام / در تخت خواب ماندم / و بهتر از همه این بود / که کسی اصلا / دلش برایم تنگ نشد.

چیزهایی هستند / که از تنها بودن هم بدترند / اما سال ها طول می کشد / تا این را بفهمی / و غالبا وقتی می فهمی / که خیلی دیر شده / و هیچ چیز / بدتر از خیلی دیر نیست...