تصادف شبانه

Accident Nocturne

مشخصات کتاب تصادف شبانه
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-362-732-4
تعداد صفحه :117
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2003
سری چاپ :5
زودترین زمان ارسال :2 اردیبهشت

مودیانو برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2014

معرفی کتاب تصادف شبانه اثر پاتریک مودیانو | ایران کتاب

این رمان نفس گیر و هیجان انگیز، با تصادفی شبانه در یکی از خیابان های پاریس آغاز می شود. راوی بی نام و نشان داستان که پسری نوجوان است، توسط ماشینی زیر گرفته می شود که راننده اش برای پسرک، کم و بیش آشنا به نظر می رسد. بعد از این اتفاق، حوادث عجیب و رازآلودی به وقوع می پیوندد: حضور یک ون پلیس، مقداری اتر، به هوش آمدن در بیمارستانی غیرمعمول و ناپدیدی راننده ی زن که پاکت نامه ای پر از یادداشت های بانکی را به پسرک می دهد. با پیشروی داستان، هرچه شخصیت ها باریک بین تر و به شرایط حساس تر می شوند، سردرگمی و پریشانی شان نیز عمیق تر شده و کتاب، مخاطبین را مسحور گره های داستانی خود می کند. شیوه ی نگارش ساده ، پرداخت به حافظه و غیرمطمئن بودن آن و دغدغه ی ژرف مودیانو درباره ی مسائل اخلاقی، مخاطبین بین المللی و طرفدارانی پر و پا قرص را برای این نویسنده به ارمغان آورده است. روزنامه ی لیبراسیون، رمان تصادف شبانه را «بی نقص» توصیف کرده و روزنامه ی لکسپرس درباره ی آن نوشته است: رمان تصادف شبانه زیر شنلی از تاریکی قرار دارد، اما رمانی است که به سوی نور تغییر جهت می دهد.

کتاب تصادف شبانه

نکوداشت های کتاب تصادف شبانه
Satisfying.
رضایت بخش.
Booklist Booklist

Simultaneously realistic and hallucinatory, suspenseful and calm, and finally, poignant.
همزمان واقعی و خیالی، پر از تعلیق و آرام، و در نهایت، تند و گزنده.
New York Journal of Books

A haunting novel.
رمانی به یاد ماندنی.
World Literature Today

قسمت هایی از کتاب تصادف شبانه (لذت متن)
بوها بهترین چیز برای جان دادن به گذشته هستند.

بعضی شب ها از خودم می پرسیدم این جستجو چه مفهومی دارد؟ آغازگاهش چه بود؟ ساده لوحی بیش نبود؟ بسیار زود حتی شاید قبل از نوجوانی ام احساس می کردم از هیچ زاده شده ام.

نمی دانم شب تصادف هلن ناواشین را تا ایستگاه قطار شمال همراهی کرده بودم یا نه. فراموشی در نهایت به جایی می رسد که به تمام سطوح زندگی ما و گاهی به جزئی ترین لحظه هایش آسیب می رساند.