کتاب شبکه آلیس

The Alice Network
  • قیمت : 65,000 تومان

  • به زودی 🙄
  • انتشارات: البرز البرز
    نویسنده:
کد کتاب : 14663
مترجم :
شابک : 978-6009876204
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 606
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

نامزد دریافت بهترین رمان تاریخی گودریدز سال 2017

در فهرست پرفروش های نیویورک تایمز

معرفی کتاب شبکه آلیس اثر کیت کوئن

این کتاب روایت کننده ماجرای دو زن در دو برهه تاریخی متفاوت است، یکی داستان زنی که در سال های جنگ جهانی اول به سر می برد و به عنوان جاسوسی برای مقابله با آلمان ها وارد عمل می شود و دیگری قصه زنی که سال ها بعد از جنگ به دنبال یافتن دخترخاله اش با وجود آن که به زودی مادر می شود پدر و مادرش را ترک می کند. چارلی و ایو در کنار یکدیگر و به موازات هم روایتی کامل را می آفرینند که اشک و لبخند، غم و شادی و ترس و جسارت را در خود جای داده است و قسمت هایی از جنگ را که در تاریکی مانده اند نمایش می دهد.

کتاب شبکه آلیس

قسمت هایی از کتاب شبکه آلیس (لذت متن)
این شغل به اندازه کافی فاقد لذت و خوشیه. غذا که وحشتناکه، نوشیدنی خوب که فقط برای از ما بهترانه، سیگارم که نایابه و لباس ها هم که واقعا هولناکن. ما مدام در حال کابوس دیدنیم و رنگ چهره ها مثل زیرسیگاری شده و هر لحظه جوری در ترس زندگی می کنیم که انگار قراره به زودی دستگیر بشیم. پس به خاطر اون یه ذره لذتی که می بری احساس گناه نداشته باش، حالا از هر طریقی که می خواد باشه. لذت ببر.» ایو جرعه ای دیگر از آن نوشیدنی ترش را سرکشید. «دیگه نبینم که یک کلمه هم درباره گناه چیزی بگی؟

من مجبور نبودم برای جایی که بعد از آن قرار بود بریم اجازه بگیرم؛ این جست وجو به خاطر من بود، هرچند که یک کلمه خودش خیلی حرف بود. مأموریت من؟ وسواس فکری من؟ خب، هرچه که شما اسمش را بگذارید، این من بودم که بابت این قضیه باید هزینه می کردم پس من مسئولش بودم. در ظاهر این طور به نظر می رسید که ایو و فین عهده دار آن باشند، چیزی که من آن را نمی فهمیدم اما با همه این ها بعد از این همه مدت که خود را مثل یک برگ بر روی سطح گردابی عظیم حس می کردم، از این که اکنون به گمشده ام نزدیک تر می شدم حس خوبی داشتم.