کتاب چهره ی یک غریبه

The Face of a Stranger
ادبیات پلیسی 10
  • 15 % تخفیف
    150,000 | 127,500 تومان
  • موجود
  • انتشارات: قطره قطره
    نویسنده:
کد کتاب : 14979
مترجم :
شابک : 978-6001199660
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 422
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1990
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 13 خرداد

نامزد جایزه آگاتا برای بهترین رمان سال 1990

معرفی کتاب چهره ی یک غریبه اثر آن پری

در «چهره یک غریبه» نوشته «آلن پری» داستان ماجراجویانه و مرموز ما از جایی آغاز می شود که شخصیت محوری داستان یعنی ویلیام مونک متوجه می شود حافظه خود را از دست داده. او یک کارآگاه پلیس لندن است. اما حادثه ای که او را به این وضع دچار کرده تنها نیمی از زندگی را برای او به همراه داشته است. حافظه و تمام گذشته او از بین رفته است. در حالی که می خواست حقیقت را پنهان کند ، مونک به کار خود بازمی گردد و مامور تحقیق در مورد قتل وحشیانه یک قهرمان جنگ کریمه می شود. صورت رخدادن قتل و کم بودن سرنخ های موجود تلاش های مونک را دوچندان می کند ، زیرا وی مهارت های حرفه ای خود را به همراه همه موارد دیگر فراموش کرده است.

این خلاصه ای کوتاه از این داستان جذاب به قلم آن پری است. او پرفروش ترین نویسنده دو مجموعه تحسین برانگیز در انگلیس ویکتوریا است: رمان های ویلیام مونک ، از جمله عدالت کور و دریای بی آفتاب ، رمان های شارلوت و توماس پیت ، از جمله مرگ بر بلک و نیمه شب در طاق مرمر.
او همچنین مجموعه ای از داستان ها رجع به جنگ جهانی اول و همچنین یک رمان تاریخی ، "براق روی ابریشم" است که در امپراتوری عثمانی تنظیم شده است. آن پری در اسکاتلند و لس آنجلس زندگی می کند.

کتاب چهره ی یک غریبه

آن پری
آن پری (زاده 28 اکتبر 1938) نویسنده انگلیسی داستانهای کارآگاهی تاریخی است که بیشتر با سریال های توماس پیت و ویلیام مونک شناخته می شود. در سال 1954، در سن پانزده سالگی ، وی به دلیل شرکت در قتل مادر دوستش محکوم شد. او پس از تحمل مجازات پنج ساله نام خود را تغییر داد.
قسمت هایی از کتاب چهره ی یک غریبه (لذت متن)
به او گفتند که نامش ویلیام مونک است، اما تصادفی که کرده بود، نیمی از زندگی اش، تمام گذشته و خاطراتش را از او گرفته بود. مونک ضمن تلاش برای پنهان کردن واقعیت، سر کار برمی گردد و موظف می شود راز قتل هولناک اشراف زاده ای را کشف کند. کاری مشکل برای مونک چرا که همراه با خاطراتش، مهارت های کاری، رابطه ها و مکان ها را هم از یاد برده بود. اکنون مونک با دو معمای بزرگ روبروست: معمای زندگی خودش و اسرار زندگی سرگرد مقتول. آن پری بانوی نویسنده انگلیسی، یکی از برجسته ترین آفرینندگان رمان های تاریخی/ پلیسی است که ملکه بلامنازع رمان پلیسی عصر ویکتوریایی لقب گرفته است. در سال ۱۹۹۰، آن پری با رمان چهره یک غریبه مجموعه ماجراهای بازرس ویلیام مونک را آغاز کرد که وقایعش بین سال های ۱۸۵۰ تا ۱۸۶۰ می گذرند. اکثر منتقدان، مجموعه ماجراهای ویلیام مونک را موفق ترین آثار آن پری قلمداد کرده اند.