کتاب خدای ناپدید شونده

Zalmoxis, the Vanishing God
(زالموکسیس)
کد کتاب : 15188
مترجم :
شابک : 978-9644487507
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 424
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1970
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 26 مرداد

معرفی کتاب خدای ناپدید شونده اثر میرچا الیاده

این کتاب مجموعه مقالاتی از «میرچا الیاده» درباره اساطیر اروپای شرقی است.
این کتاب برای نخستین بار در ایران منتشر می شود. یکی از مقالات آن درباره «زالموکسیس» خدای گتاها بود که یکی از آئین های اسرار را درست کرد.
مقاله دیگر درباره خدا و شیطان در اساطیر آفرینش گیتی یا کیهان زایی است که ریشه های آن را در آسیای مرکزی و ایران و فنلاند و پشته اورالی، یعنی در اقوامی که در اوراسیا زندگی کرده اند، بررسی می کنند.
مقاله دیگر درباره فرقه هایی در اروپای قرون وسطی است که یک جنگ صلیبی هم بر علیه آن انجام شد. مقاله ای دیگر از این کتاب به فرهنگ عامه در اروپای شرقی می پردازد که وجه تشابهش با ما زیاد است.

کتاب خدای ناپدید شونده

میرچا الیاده
الیاده در ۱۹۶۴ از طرف دانشگاه شیکاگو به اعطای عنوان استاد خدمات ممتاز سیول ال. آیوری مفتخر شد و در ۱۹۶۶ دکترای افتخاری دانشگاه ییل را دریافت کرد. دریافت مدال طلای جایزه فرهنگ مسیحی از طرف دانشگاه ویندسور کانادا و دریافت دکترای افتخاری از ریپون کالج در ۱۹۶۹ و به عضویت درآمدن در آکادمی بریتانیا در سال ۱۹۷۰ از دیگر افتخارات علمی اوست. الیاده از ۱۹۷۰ به بعد دکترای افتخاری از دانشگاه ها و مراکز معتبر علمی متعددی را دریافت کرد. برخی از آن ها عبارتند از: کالج بوستون (۱۹۷۱)، کالج حقوق سیل فیلادلفیا (...