کتاب ملکه کافر نفرتیتی

The Heretic Queen
سرگذشت همسر آخناتون (آمن هوتپ چهارم) فرعون مصر
کد کتاب : 15437
مترجم :
شابک : 978-6005687316
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 568
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 28 تیر

ملکه آفتاب نفرتاری
The Heretic Queen
کد کتاب : 15758
مترجم : بهاره پاریاب
شابک : ‫‬‮‭978-6005687293
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 512
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 28 تیر

معرفی کتاب ملکه کافر نفرتیتی اثر میشل موران

میشل موران نویسنده زن آمریکایی تا به حال 7 رمان تاریخی جذاب و پرفروش نوشته است و به این منظور به اقصی نقاط جهان برای دیدن آثار باستانی سفرکرده است. او همچنین برای کسب تجربه در نوشتن به صورت داوطلب در حفاریهای باستان شناسی شرکت می کند.این رمان جذاب تاریخی داستان زندگی نفرتیتی(همسر آخناتون) و خواهر جوانترش موت نجمت(همسر حورمحب) است که در خانواده ای قدرتمند برای همسری فرعونهای مصر پرورش یافتند. نفرتیتی یا نفرتی تی همسر بزرگ سلطنتی (همسر اصلی) فرعون مصر، آخناتون بود. او و همسرش به خاطر یکتاپرستی و تغییر دین در تاریخ فراعنه پرآوازه هستند. نفرتیتی همچنین در تاریخ مصر به خاطر گردن کشیده و زیبایش مشهور است. نفرتیتی در طول حیات خود شش دختر به دنیا آورد.در دوران حکومت سلسله ی هجدهم فراعنه ، خانواده ی نفرتی تی مقدم بر هر چیز بود . اخناتون ، خدایان باستانی مصر را منسوخ و به جای آنها پرستش آتون ، خدای خورشید را ترویج کردند .

پس از مرگ نفر تی تی ، دخترش اسمنخ کارع (معنا: روان رع نیرومند است) و پسر خوانده اش توت عنخ آمون بر مصر حکومت کردند .وقتی توت عنخ آمون به واسطه ی یک عفونت ، قبل از نوزده سالگی ، در گذشت پدر نفر تی تی ، کاهن آی ، بر تخت نشست . تنها چند سال بعد ، با مرگ او تنها حلقه ی ارتباطی با خاندان سلطنتی ، کوچک ترین خواهر نفر تی تی ، موت نجمت بود . حورم حب ، فرمانده سپاه ، با این دختر ازدواج کرد تا ادعایش در مورد سلطنت جنبه قانونی داشته باشد . ولی با مرگ موت نجمت در بستر زایمان ، او نیز تخت و تاج را به فرمانده سپاهش ، رامسس اول واگذارد ، و به این ترتیب دوران حکومت سلسله ی هجدهم به پایان رسید و حکومت به دست سلسله ی نوزدهم افتاد .

کتاب ملکه کافر نفرتیتی

میشل موران
میشل موران (زاده 11 اوت 1980) یک رمان نویس آمریکایی است.وی در دره سان فرناندو در کالیفرنیا به دنیا آمد.او از همان سنین کودکی علاقه مند به نوشتن، و ارسال داستان ها و رمان های خود از زمان دوازده سالگی به ناشران بود.وی از کالج پومونا در رشته ادبیات فارغ التحصیل شد.پس از گذراندن یک تابستان در اسرائیل که در آنجا به عنوان باستان شناس داوطلب کار می کرد، موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه فارغ التحصیل کلارمونت شد.تجربیات او در اماکن باستان شناسی همان چیزی بود که او را به نوشتن داستان های تاریخ...