کتاب دختری با گوشواره مروارید

Girl with a Pearl Earring

مشخصات کتاب دختری با گوشواره مروارید
مترجم :
شابک : 978-964-362-040-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 248
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1999
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 11
زودترین زمان ارسال : 18 فروردین

Girl with a Pearl Earring

مشخصات کتاب دختری با گوشواره مروارید
مترجم :
شابک : 9789645757401
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 269
سال انتشار شمسی : 1391
سال انتشار میلادی : 2000
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 18 فروردین

معرفی کتاب دختری با گوشواره مروارید اثر تریسی شوالیه

نقاش معروف هلندی، یوهانس ورمیر، با داشتن 35 تابلوی نقاشی منسوب به خود، یکی از بزرگترین معماهای هنری قرن هفدهم را طرح کرده است. اطلاعات ناچیز در دسترس از زندگی او، از تعدادی سند و مدرک قانونی و معتبر به دست آمده اند. با این وجود، نقاشی های فوق العاده ی ورمیر از زندگی روستایی، با ظرافت ها و دقت در نور و بافت شان، عصر طلایی کشور هلند را رقم زده اند. تصویر او از دختری ناشناس با گوشواره ی مروارید، جذابیت خود را در طول قرن ها حفظ کرده است. همین نقاشی سحرآمیز است که موضوع اصلی دومین رمان تریسی شوالیه با همین عنوان را شکل داده است. رمان دختری با گوشواره مروارید، به خانه و خانواده ی موفق و سعادتمند ورمیر در شهر دلفت در دهه ی 1660 می پردازد. پس از استخدام شدن گریت، قهرمان حساس و باهوش رمان، به عنوان مستخدم آن جا، شرایط حاکم بر خانه به سوی آشفتگی و آشوب می رود. ابتدا، راوی شانزده ساله ی داستان با اربابش بسیار نزدیک و صمیمی شده، سپس ورمیر او را به دستیاری خود برگزیده و درنهایت، گریت را به عنوان مدل یکی از نقاشی هایش انتخاب می کند.

کتاب دختری با گوشواره مروارید


ویژگی های کتاب دختری با گوشواره مروارید

برنده ی جایزه ی بهترین نویسنده ی جدید بارنز اند نوبل سال 2000

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب و به کارگردانی پیتر وبر در سال 2004 ساخته شده است

تریسی شوالیه
تریسی شوالیه، زاده ی 19 اکتبر 1962، نویسنده ی دورگه ی انگلیسی/آمریکایی و خالق رمان های تاریخی است. او در سال 1980 از دبیرستان چوی چیس در ماری لند فارغ التحصیل شد. تریسی پس از گذراندن دوره ی کارشناسی در رشته ی زبان انگلیسی، به انگلستان مهاجرت کرد و در صنعت نشر مشغول به فعالیت شد. او در سال 1993 به تحصیل در رشته ی نویسندگی خلاق پرداخت و مدرک کارشناسی ارشدش را از دانشگاه آنگلیای شرقی دریافت نمود.او هشت رمان به رشته ی تحریر در آورده است و عمده ی شهرتش را با انتشار کتاب ” دختری با گوشواره ی ...
نکوداشت های کتاب دختری با گوشواره مروارید
Marvelously evocative.
به شکل شگفت آوری خیال انگیز.
New York Times New York Times

A vibrant, sumptuous novel.
رمانی پرطراوت و فاخر.
Wall Street Journal Wall Street Journal

Lustrous.
فروزان.
Entertainment Weekly Entertainment Weekly

قسمت هایی از کتاب دختری با گوشواره مروارید (لذت متن)
بله، خب، زندگی یک حماقت است. اگر به اندازه ی کافی زندگی کنی، هیچ چیز غافلگیرکننده نیست.

نقاشی هیچ شباهتی به آثار دیگرش نداشت. فقط از من بود، از سرم و شانه هایم، بدون میز و پرده، پنجره یا فرچه پودر که نگاه را منحرف یا آرام کند. مرا با چشمان گشاده کشیده بود، و نوری به صورتم می تابید، ولی طرف چپ چهره ام در سایه قرار داشت. رنگ هایم آبی و زرد و قهوه ای بود. پارچه ی دور سرم مرا شبیه خودم نکرده بود بلکه شبیه گریتی از شهری دیگر بود یا به طور کلی کشوری دیگر. پس زمینه ی نقاشی سیاه بود که سبب شده بود خیلی تنها به نظر برسم هرچند به وضوح داشتم به کسی نگاه می کردم. به نظر می آمد که منتظر چیزی هستم که فکر می کردم هرگز اتفاق نمی افتد.

چشمانش آبی روشن بود چنان که گویی آسمان را در آن ها حبس کرده بودند.