کتاب ریشه ها Roots


  • قیمت : ۲۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب ریشه ها اثر الکس هیلی

محمدعلی فائزی محمدعلی فائزی

رمان ریشه ها، اثر الکس هیلی، یکی از فوق العاده ترین و تأثیرگذارترین کتاب های معاصر به حساب می آید. الکس هیلی از طریق داستان یک خانواده-خانواده ی خودش- به حکایت فراموش نشدنی و مثال زدنی شخصیتی به نام کونتا کینته و شش نسل بعد از او زندگی بخشیده است. شخصیت های زیادی در این رمان دخیل هستند: برده ها و مردمان آزاد شده، کشاورزان و آهنگران، کارگران چوب و راه آهن، وکلا و معماران و البته یک نویسنده. هیلی در رمان ریشه ها، کاری بسیار فراتر از بازگویی تاریخ خانواده ی خود کرده است. او به عنوان اولین نویسنده ی سیاه پوست آمریکایی که رد نیاکان خود را تا دور ترین نسل ها گرفته، موفق به آشکار کردن گذشته ی حدود 25میلیون آمریکایی آفریقایی تبار شده است. او از فرهنگی غنی و بسیار قدیمی سخن گفته که توسط برده داری تا مرز نابودی کامل پیش رفت. اما رمان ریشه ها، درنهایت، فقط سیاه پوستان یا سفیدپوستان را مخاطب قرار نمی دهد، بلکه تمامی مردم از همه ی نژادها می توانند از رمان ریشه ها بهره مند شوند، چرا که داستان این رمان، یکی از بهترین گواه ها در نشان دادن انعطاف پذیری و مقاومت انسان در شرایط سخت و دشوار است.

خرید و معرفی کتاب خواندنی ریشه هاانتشارات: امیرکبیرامیرکبیر
نویسنده: الکس هیلی الکس هیلی
مشخصات کتاب ریشه ها
قطع :رقعی
شابک :978-964-00-1822-4
وزن :925
تعداد صفحه :775
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1976
سری چاپ :سیزدهم

ویژگی ها کتاب ریشه ها

برنده جایزه ی پولیتزر

نکوداشت های کتاب ریشه ها
Haunting
به یاد ماندنی.
New York Times New York Times

Groundbreaking
پیشگامانه
Associated Press

A landmark book
کتابی برجسته
Philadelphia Tribune

بخش هایی از کتاب ریشه ها (لذت متن)
حالا بیش ازپیش صدای زیر شیون زنی سوگوار در سراسر دهکده شنیده می شد. خوشبخت بچه های شیرخوار یا نوپایی که هنوز نمی فهمیدند، چون حتی کونتا نیز آن قدر بزرگ شده بود که بفهمد این شیون یعنی آن که عزیزی مرده است.

بعدازظهرها معمولا کشاورز بیماری را که در هنگام وجین علف های هرز مزرعه اش از پای درآمده بود و حالا بی حرکت روی پوست گاو دراز شده بود، به دهکده باز می گرداندند.

داشتم به خاطر همه ی جنایات اتفاق افتاده برای همنوعانم در طول تاریخ، که بزرگترین گناه بشر به نظر می رسد، اشک می ریختم.