زندگی، جنگ و دیگر هیچ

Nothing, and So Be It

  • قیمت : ۲۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ اثر اوریانا فالاچی

اوریانا فالاچی، در زمان جنگ ویتنام، خبرنگاری جوان بود که در سال 1969 به این کشور سفر کرد. او جنگ های توپخانه ای را از نزدیک دید، در مأموریت های جنگی هواپیماهای نیروی هوایی آمریکا حضور داشت و هیچ آشوب و آشفتگی ای در این جنگ، از چشم او پنهان نماند. او همچنین چندین بار جان خود را به خطر انداخت و تا چند قدمی مرگ پیش رفت. فالاچی، قهرمانانی واقعی را در جنگ ملاقات کرد؛ قهرمانانی که به چشم مردم دنیا نمی آمدند و او بود که با دیدن فداکاری ها و اتفاقات خونین جنگ، شیفته و مجذوب این افراد می شد. رمان زندگی، جنگ و دیگر هیچ، تشریحی زیبا و فوق العاده جذاب از اتفاقات یک سال از جنگ ویتنام است که اوریانا فالاچی، آن را به شکل داستان به رشته ی تحریر درآورده است. لازم به ذکر است که این نویسنده در خلال تهیه ی گزارش های جنگ، تیر خورد و بدون کمک در منطقه ای رها شد، اما به شکلی معجزه آسا از مرگ نجات یافت.

کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ


ویژگی ها کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ

برنده ی جایزه ی بانکارلا سال 1970

مشخصات کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
تعداد صفحه :536
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1969
شابک :978-964-00-0545-3
سری چاپ :16
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ
A kind of hypercharged personal reportage.
گزارشی شخصی و استعلایی.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Fallaci uses words as if they were knives.
فالاچی از واژه ها همانند چاقوهایی برنده استفاده می کند.
Book Club Forum

A real masterpiece.
شاهکاری واقعی.
Social Book Co

بخش هایی از کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ (لذت متن)
گاهی از خودم می پرسم آیا زندگی یک صحنه نیست که به دستور کسی در آن پرتاب می شوی و وقتی در آن افتادی باید طولش را طی کنی و برای این طی کردن، هزاران شکل وجود دارد. شکل هندی، شکل آمریکایی، شکل ویت کنگ...

از هنگامی که به دنیا آمدم گوشم را با کلمه ی پرچم و وطن پر کرده اند و همیشه به من آموخته اند که باید به شهید شدن و به شهادت رسیدن افتخار کرد ولی هرگز کسی به من نگفت که چرا کشتن به خاطر دزدی یک گناه بزرگ است، در حالی که کشتن در لباس سربازی باعث افتخار!

جنگ فاجعه ی وحشتناکی است که غیر از گریستن، کار دیگری برایش نمی توان کرد. برای کسی گریه می کنیم که شاید روزی یک سیگار را از او دریغ داشته ایم و حال مرده و دیگر برنمی گردد.