بی حسی موضعی

Local Anaesthetic

  • قیمت : ۱۱,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۸,۸۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نیلوفرنیلوفر
مترجم: حسن نقره چی
نویسنده:

معرفی کتاب بی حسی موضعی اثر گونتر گراس

ابرهارد استاروش، معلم چهل ساله ی زبان آلمانی و تاریخ است که در غرب برلین زندگی می کند و داستان تراژیکمیک کتاب بی حسی موضعی، حول محور او می چرخد. در پس زمینه ی داستان، یکی از شاگردان ابرهارد به نام فیلیپ شربام، قصد دارد تا به نشانه ی اعتراض به حضور نظامی و دخالت های آمریکا در جنگ ویتنام، سگش را در یکی از معروف ترین خیابان های برلین به آتش بکشد. استاروش در سال 1967 در دندان پزشکی ای تحت چندین و چند عمل جراحی دندان قرار می گیرد که در آن، از تلویزیون برای پرت کردن هواس بیماران از عمل های جراحی و درد ناشی از آن ها استفاده می شود. این تصاویر تلویزیونی، به خاطرات و ضمیر استاروش نفوذ می کنند. در همین حال، ابرهارد تفکرات خودش درباره ی مسائل سیاسی گذشته، شرایط پس از جنگ آلمان و نامناسب بودن ایدئولوژی های سیاسی احزاب چپ و راست را به یاد می آورد، پوسیدگی دندان به عنوان استعاره ای از زوال گسترده تر در مسائل معنوی و سیاسی جامعه ی آلمان، بسیار قابل توجه است. کتاب بی حسی موضعی، حرف های درونی ابرهارد استاروش را به زیبایی روایت کرده و با داستان پرکشش و جذاب خود، مخاطبین جهانی گونتر گراس را راضی نگه داشته است.

کتاب بی حسی موضعی


ویژگی ها کتاب بی حسی موضعی

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1999

مشخصات کتاب بی حسی موضعی
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-448-508-4
تعداد صفحه :303
سال انتشار شمسی :1391
سال انتشار میلادی :1969
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

گونتر گراس: طبل نوازی متفاوت

گونتر گراس بازگوکننده ی عقاید همه ی افراد نسل خود نیست و شاید عده ی زیادی از هم‌نسلانش با او مخالف باشند، ولی هیچ کس نمی تواند نقش کلیدی گونتر گراس را در حیات روشنفکرانه ی آلمان انکار کند.

نکوداشت های کتاب بی حسی موضعی
A satirical portrait of social confusions.
تصویری هجوآمیز از سردرگمی های اجتماعی.
Barnes & Noble

Lean and ironic.
موجز و طعنه آمیز.
New York Times New York Times

An achievement.
یک موفقیت.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

بخش هایی از کتاب بی حسی موضعی (لذت متن)
من فقط می خواستم دندان هایم را جرم گیری کنند. با وجودی که حدس می زدم او حتما چیز دیگری پیدا می کند. دندان پزشکان همیشه ی خدا چیزی برای پیدا کردن در چنته دارند. این را همه می دانند.

هیچ چیز قهرمانان را بیشتر از تشویق پیش از عمل، عصبانی نمی کند.

انسان چیزهایی را ضروری به حساب می آورد که در بیشتر مواقع زائد هستند.