کتاب امبرسون های باشکوه

The Magnificent Ambersons
کد کتاب : 692
مترجم :
شابک : 978-600-97316-6-4
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 396
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1918
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 23 آذر

جزو لیست مدرن لایبرری (به انتخاب منتقدین)

برنده ی جایزه ی پولیتزر داستان سال 1919

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1942 ساخته شده است.

معرفی کتاب امبرسون های باشکوه اثر بوث تارکینگتون

کتاب امبرسون های باشکوه، رمانی پرفروش اثر بوث تارتینگتون است که در سال 1919 موفق به کسب جایزه ی پولیتز شد. داستان این رمان در اویل قرن بیستم و آغاز عصر اتومبیل می گذرد و به زندگی ثروتمندترین خانواده ی شهر، خانواده ی امبرسون، می پردازد. امبرسون ها، هر چیزی که با پول بشود خرید را دارند. اما جورج امبرسون مینافر، نوه ی لوس امبرسون بزرگ، نمی تواند تغییرات اجتماعی در حال وقوع را درک کند و از این مسئله آگاه نیست که تاجران، صنعت گران و زمین فروشان خیلی زود از نظر ثروت و مقام از او پیشی خواهند گرفت. جورج به جای پیوستن به عصر صنعت و مکانیک، ترجیح می دهد که یک «جنتلمن» باقی بماند اما حامیان جورج پس از تبدیل محل زندگی اش به شهری بزرگ و محصور شدن قصر خانوادگی اش در دوده و سیاهی ناشی از اتومبیل ها و کارخانه های مختلف، یکی پس از دیگری پشتش را خالی می کنند و زندگی مجلل و باشکوه امبرسون ها، به رویایی در گذشته تبدیل می شود.

کتاب امبرسون های باشکوه

بوث تارکینگتون
نیوتن بوث تارتینگتون، زاده ی 29 جولای 1869 و درگذشته ی 19 می 1946، رمان نویس و نمایشنامه نویس آمریکایی بود.تارتینگتون در ایندیاناپولیس به دنیا آمد و پس از سپری کردن دوران مدرسه، به دانشگاه پورود رفت. پس از چندی، مادرش او را از پورود به دانشگاه پرینستون منتقل کرد.تارتینگتون در این دانشگاه، همزمان با تحصیل به تئاتر و بازیگری روی آورد و به عنوان رئیس انجمن دراماتیک پرینستون انتخاب شد. او در همین دانشگاه به خاطر نوشتن چند نمایشنامه به شهرت رسید و به تدریج وارد عرصه ی حرفه ای نویسندگی شد.بوث تارتی...
نکوداشت های کتاب امبرسون های باشکوه
All fiction collections should own a copy of it.
همه ی مجموعه های داستانی باید نسخه ای از این کتاب را داشته باشند.
Library Journal Library Journal

An admirable study of character and of American life.
پژوهشی قابل تحسین درباره ی شخصیت و زندگی آمریکایی.
New York Times New York Times

A brilliant portrayal of the changing landscape of the American dream.
تصویری درخشان از چشم انداز متغیر رویای آمریکایی.
Barnes & Noble

قسمت هایی از کتاب امبرسون های باشکوه (لذت متن)
شایعه تا زمانی که انکار نشود، مخرب نیست.

زمان های قدیم اصلا وجود ندارند. وقتی زمانه ای می گذرد، قدیمی نیست بلکه مرده است! هیچ زمانی به جز زمان های جدید وجود ندارد.

یک روز قوانین جذابیت باید کشف شوند، چون آن قدر مهم هستند که اگر به جای یک سیب، زنی جوان بر سر آیزاک نیوتن افتاده بود، مردم دنیا اکنون داناتر بودند.