کتاب رگتایم

Ragtime
کد کتاب : 50
مترجم :
شابک : 978-964-487-073-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 280
سال انتشار شمسی : 1385
سال انتشار میلادی : 1975
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

برنده جایزه ی حلقه ی منتقدین کتاب آمریکا سال 1975

13 هفته جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز.

فیلمی با همین عنوان به کارگردانی میلوش فورمن در سال 1981 ساخته شده است.

معرفی کتاب رگتایم اثر ادگار لارنس دکتروف

رمان رگتایم که در سال 1975 منتشر شده است، مفهوم و معنی چگونگی یک رمان را در اذهان تغییر داد. رمان رگتایم، مانند پرده ای نقش دار، حال و هوای آمریکا در زمان بین عوض شدن سده و جنگ جهانی اول را به تصویر می کشد. داستان در سال 1906، در خانه ی خانواده ای ثروتمند در نیوروچل در نیویورک آغاز می شود. در یک بعد از ظهر دلگیر یکشنبه، هنرمند مشهور هری هودینی، ماشینش را به دیرک خطوط تلفن در نزدیکی خانه ی این خانواده می زند. به شکلی جادویی، مرز بین اتفاقات تاریخی و فانتزی و شخصیت های واقعی و خیالی از بین می رود. هنری فورد، اما گولدمن، جی پی مورگان، زیگموند فروید و امیلیانو زاپاتا شخصیت های در رفت و آمد به داستان هستند و با خانواده ی مذکور و دیگر شخصیت های خیالی خلق شده توسط دکتروف، مانند دستفروشی مهاجر و یک نوازنده ی موسیقی ضربی که پافشاری اش بر عدالت او را به خشونتی انقلابی می کشاند ارتباط برقرار می کنند.

کتاب رگتایم

ادگار لارنس دکتروف
ادگار لورنس دکتروف در ۶ ژانویه ی ۱۹۳۱ در برانکس نیویورک به دنیا آمد. مادرش «رز» و پدرش «دیوید ریچارد» نسل دوم مهاجران یهودی روس بودند. آنها بر اساس نام ادگار آلن پو، نام پسرشان را ادگار گذاشتند. دکتروف به کالج کنیون در اوهایو رفت و فلسفه خواند. پس از آن به نیروی زمینی ایالات متحده ی آمریکا پیوست و به عنوان سرجوخه در سال های ۱۹۴۴–۱۹۴۵ در آلمان تحت اشغال متفقین خدمت کرد.پس از بازگشت از جنگ به نیویورک در یک شرکت فیلم سازی به عنوان خواننده و ارزیاب فیلم نامه مشغول به کار شد و به علت این که ...
نکوداشت های کتاب رگتایم
Ragtime is as exhilarating as a deep breath of pure oxygen.
رگتایم مانند نفسی عمیق از اکسیژن خالص، نشاط آور و فرح بخش است.
Newsweek Newsweek

Ragtime re-creates pre-World War I America.
رگتایم، آمریکای پیش از جنگ جهانی اول را بازسازی می کند.
New York Times Books of the Century

An art of sharp outlines and clipped phrases.
اثری هنرمندانه از عبارت های موجز و مختصر.
New Yorker New Yorker

قسمت هایی از کتاب رگتایم (لذت متن)
برایش کاملا مسلم بود که جهان، در فرآیند پایان ناپذیری از نارضایتی، خود را می ساخت و دوباره بازسازی می کرد.

گرچه روزنامه ها، آن تیراندازی را [بزرگ ترین]جرم قرن نام نهادند، گولدمن می دانست که تازه سال 1906 است و 94 سال به پایان قرن باقی مانده است.

او به نحوی خود را به ورای نظام ارزش گذاری جهان پرتاب کرده بود. اما همین نکته، مسئولیت بزرگی بر دوشش می گذاشت که او را مجبور می کرد تا از توهمات آدم های دیگر حفاظت کند.