کتاب تالار گرگ

Wolf Hall
کد کتاب : 140
مترجم :
شابک : 978-600-182-038-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 864
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : جلد نرم
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 22 آذر

تالار گرگ
Wolf Hall
کد کتاب : 37185
مترجم :
شابک : 978-9643742287
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 480
سال انتشار شمسی : 1391
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 25 آذر

معرفی کتاب تالار گرگ اثر هیلاری مانتل

در دربار بی رحمانه ی پادشاه هنری هشتم، تنها یک مرد، جرأت به خطر انداختن زندگی اش را برای به دست آوردن دل پادشاه و رسیدن به مدارج بالای سیاسی دارد. انگلیس در دهه ی 1520، در آستانه ی فاجه ای بزرگ قرار دارد. اگر پادشاه بدون داشتن یک جانشین مذکر، از میان برود، ممکن است کشور به وسیله ی جنگ های داخلی به کلی نابود شود. هنری هشتم قصد دارد تا ازدواج بیست ساله اش را ملغی کرده و با آن بولین ازدواج کند، درحالی که پاپ و اکثریت اروپا با این تصمیم او مخالفند. این طلب پادشاه، باعث کشته شدن مشاور کارآمدش، کاردینال ولسی شده و زمینه ی ایجاد خلأ در ساختار قدرت را فراهم می کند. توماس کرام ول در این وضع آشفته وارد داستان می شود. کرام ول، مردی صاحب فکر، جذاب، قلدر، کمال گرا و فرصت طلب است که در خواندن ذهن دیگران بسیار زیرک بوده و بسیار پرانرژی خود را مطرح می کند. او همچنین، سیاست مداری زبده است و سختی های زندگی، از او مردی مستقل و جاه طلب ساخته است. اما هنری بسیار دمدمی مزاج است: یک روز بامحبت و روز دیگر، به مردی خون خوار تبدیل می شود. کرام ول به او کمک می کند تا دشمن را درهم بشکند، اما بهای این موفقیت او، چه خواهد بود؟

کتاب تالار گرگ

اين كتاب سرشار از وصف زندگي اجتماعي و اعتقادي مردم انگلستان قرن شانزدهم است. هم چشمي‌هاي سياسي كه دامنه آن به خيابان و محله‌ها و خانه‌ها هم كشيده مي‌شود، دورنمايه رمان تاريخي تالار گرگ است. زندگي هنري هشتم، تامس كرامول، آن بولين، تامسمور، كاردينال وولزي و ديگران دستمايه هيلاري مانتل براي ورود به درون زندگي و روان مردم پنج قرن پيش انگلستان است تا به اين پرسش بپردازد كه انسان در گيرودار حادثه‌ها تا چه حد ميزان استعداد تباهي يا رستگاري دارد. زبان اين رمان پر كرشمه و جذاب است. تمام متن در واقع مرور بر يادگاران پر رنگ گذشته و عبور از يادمان و خاطره‌هاست، بي هيچ دقت يا اصرار بر دسته‌بندي و رعايت تقدم زماني.

کتاب تالار گرگ


ویژگی های کتاب تالار گرگ

برنده ی جایزه ی بوکر سال 2009

برنده ی جایزه ی حلقه ی منتقدین کتاب آمریکا سال2009

هیلاری مانتل
هیلاری مری مانتل، زاده ی 6 ژوئیه ی 1952، نویسنده و منتقد ادبی انگلیسی است. در سال ۲۰۰۹ میلادی، کتاب وی به نام تالار گرگ ، برنده ی جایزه ی ادبی من بوکر شد. وی از دانش آموختگان دانشگاه شفیلد است.روزنامه ی بریتانیایی گاردین، هیلاری مانتل را «یکی از برجسته ترین نویسندگان زنده و معاصر بریتانیا» معرفی کرده است.
نکوداشت های کتاب تالار گرگ
Magnificent.
ممتاز.
Boston Globe Boston Globe

Extraordinarily flexible, subtle and shrewd.
به شکل فوق العاده ای منعطف، ظریف و زیرکانه.
Washington Post Washington Post

Spellbinding and believable.
مسحورکننده و قابل باور.
New York Times Book Review New York Times Book Review

قسمت هایی از کتاب تالار گرگ (لذت متن)
این، نبود حقایق است که مردم را می ترساند: شکافی که باز می کنی و مردم، ترس ها، تمایلات و آرزوهایشان را در آن می ریزند.

این خیلی خوب است که برای شش ماه و یا یک سال آینده برنامه ریزی کنی، اما این برنامه ریزی به هیچ دردی نمی خورد، اگر برای فردا برنامه ای نداشته باشی.

با سرزنش کردن و خرد کردن غرور مردم، هیچ چیز درباره شان نخواهی آموخت. باید از آن ها بپرسی چه کاری است که تنها خودشان در این جهان از پس انجام آن برمی آیند.