کتاب امریکانا

Americanah

مشخصات کتاب امریکانا
مترجم :
شابک : 978-9641741909
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 576
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 فروردین

برنده ی جایزه ی حلقه منتقدین کتاب آمریکا سال 2013

معرفی کتاب امریکانا اثر چیماماندا انگزی آدیچی

رمان پرفروش دیگری از نویسنده ی برنده ی جایزه ی کتاب همه باید فمنیست باشیم.
ایفملو و اوبینزی دو جوان اند که در مدرسه عاشق یکدیگر می شوند و هنگامی که نیجریه تحت کنترل نظامی است آنها نیجریه را را به مقصد غرب ترک می کنند. ایفملوی زیبا و با اعتماد به نفس عازم آمریکا می شود ، جایی که با وجود موفقیت تحصیلی اش ، او مجبور است برای اولین بار با آنچه به معنی سیاه بودن است مقابله کند و تازه معنی تبعیض نژادی را می فهمد . اوبینزی آرام و متفکر امیدوار است که بتواند به ایفملو بپیوندد ، اما با بسته شدن راه ورود به آمریکا پس از واقعه ی یازده سپتامبر ، او مجبور می شود برای زندگی خطرناک و بدون سند و مکان به لندن برود و در آنجا به صورت غیر قانونی زندگی کند . آنها پانزده سال بعد در نیجریه ی دموکرات یکدیگر را ملاقات می کنند و...
باراک اوباما درباره ی این کتاب گفته است:
"از یکی از نویسندگان بزرگ معاصر جهان ، داستان دو نیجریه ای خلق شده که به آمریکا و انگلستان راه می یابند ، سوالات جهانی درباره نژاد و تعلقات را مطرح می کنند ، تجربه زندگی در خارج از کشور را به دست می آورند و به جستجوی هویت و خانه می پردازند. "

کتاب امریکانا

چیماماندا انگزی آدیچی
چیما ماندا گزی ادیشی (چیماماندا نگزی آدیچی) ، زاده ی 15 سپتامبر 1977، رمان نویس، نویسنده ی ادبیات غیرداستانی و داستان کوتاه اهل نیجریه است. ادیشی در رشته ی داروسازی در دانشگاه نیجریه تحصیل کرده است. او در سال 2003، موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته ی نویسندگی خلاق از دانشگاه جان هاپکینز شد و در سال 2008، فوق لیسانس خود را در رشته ی مطالعات آفریقا از دانشگاه ییل گرفت. ادیشی در نیجریه، کارگاه های نویسندگی برگذار می کند و در ایالات متحده زندگی می کند.
نکوداشت های کتاب امریکانا
Dazzling. . . . Funny and defiant, and simultaneously so wise. . . . Brilliant.
خیره کننده... خنده دار و جسور و همزمان هوشمند... درخشان.
San Francisco Chronicle San Francisco Chronicle

[A] knockout of a novel about immigration, American dreams, the power of first love, and the shifting meanings of skin color. . . . A marvel
رمانی فوق العاده درباره ی مهارجرت، رویایی آمریکایی ، قدرت عشق اول و تغییرات معنای رنگ پوست... یک شگفتی.
NPR NPR

A cerebral and utterly transfixing epic. . . . Americanah is superlative at making clear just how isolating it can be to live far away from home. . . . Unforgettable.
حماسه ای فکری و بسیار منتقل شونده...آمریکانا در روشن کردن اینکه چقدر دور از خانه زندگی کردن منزوی کننده می تواند باشد بسیار روشنگر است... فراموش نشدنی.
The Boston Globe

قسمت هایی از کتاب امریکانا (لذت متن)