کتاب زندگی کوتاه شگفت انگیز اسکار وایو

The Brief Wondrous Life of Oscar Wao
  • 10 % تخفیف
    55,000 | 49,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: خزه خزه
    نویسنده:
کد کتاب : 40055
مترجم :
شابک : 978-6229984598
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 28 فروردین

برنده ی جایزه ی پولیتزر داستان سال 2008

معرفی کتاب زندگی کوتاه شگفت انگیز اسکار وایو اثر جونو دیاز

جونو دیاز در «زندگی کوتاه و شگفت انگیز اسکار وائو» بر اساس تجربه شخصی اش، برای به تصویرکشیدن مسایل و دغدغه های خانواده هایی که به ایالات متحده مهاجرت کرده اند، به موازات قصه زندگی قهرمان ناکام خود، تاریخچه خانوادگی و نیز بخشی از تاریخ سرزمین پدری وی را بازگو می کند.

اسکار که هیچ کس حاضر نیست او را بپذیرد و قهرمان بیگانه قصه به حساب می آید، نمادی از مهاجرین زاغه نشینی است که دیگر نه در موطن خود جایی دارند و نه در سرزمین جدید خود پذیرفته می شوند. و خانواده وی نیز نمونه یی از همان خانواده هایی است که بعد از پشت سر گذاشتن تجربه ی حکومت دیکتاتوری تروخیو که در دهه های چهل و پنجاه شهرها و روستاهای دومنیکن را به کانون خشونت تبدیل کرده بود، در مواجهه با تمدن ایالات متحده دچار بلاتکلیفی فرهنگی می شوند.

روزنامه ایندیپندنت در معرفی این کتاب نوشته است: «وی هم خاص بودن زندگی درونی یک نوجوان دومنیکنی در نیوجرسی امروز را به تصویر می کشد و هم در مورد مرد و زن، نژاد، و طبقه اجتماعی نتیجه گیری های جهان شمولی می کند.»

روزنامه گاردین نیز در معرفی این کتاب نوشت: «اسکار، شخصیتی که یکپارچگی رمان را حفظ می کند، به درستی خود را چهره یی دوچندان به حاشیه رانده شده و منزوی احساس می کند. یک آمریکایی-دومنیکنی که در دهه ی هشتاد در نیوجرسی بزرگ می شود، و علاوه بر بی عرضگی ضد-کلیشه اش، مسایل مربوط به نژاد و طبقه اجتماعی نیز مانع و سد راه وی می شوند.»

کتاب زندگی کوتاه شگفت انگیز اسکار وایو

جونو دیاز
جونو دیاز (Junot Díaz) رمان نویس دومینیکنی-امریکایی است. جونو دیاز در دسامبر سال ۱۹۶۸ در سانتو دومینگو جمهوری دومینیکن متولد شد. وی در هفت سالگی به آمریکا مهاجرت کرد و پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی، استاد ادبیات خلّاقانه در دانشگاه ام‌آی‌تی شد.محور اصلی داستان‌های کوتاه او مهاجرت است. مجلهٔ نیویورکر، جونو دیاز را در فهرست بیست نویسندهٔ تأثیرگذار قرن ۲۱ قرار داده‌است. او اولین رمانش را در سال ۲۰۰۷ به نام «زندگی کوتاه شگفت‌انگیز اسکار وایو» منتشر کرد ک...