اجاق سرد آنجلا

Angela's Ashes

مشخصات کتاب اجاق سرد آنجلا
مترجم :
شابک :978-9643210526
قطع :رقعی
تعداد صفحه :600
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :2005
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :5
زودترین زمان ارسال :---

برنده ی جایزه حلقه ی منتقدین کتاب آمریکا سال 1996

برنده جایزه ی پولیتزر سال 1997 برای زندگی نامه

برنده ی جایزه ی Audie سال 1996

برنده ی جایزه ی لس آنجلس تایمز 1996

معرفی کتاب اجاق سرد آنجلا اثر فرانک مک کورت | ایران کتاب

اجاق سرد آنجلا اتوبیوگرافی نویسنده تا سن بیست سالگی و ابتدای مهاجرتش از ایرلند به امریکا رو شامل میشه که همزمان با رکود بزرگ و جنگ جهانی دوم بوده . پدر الکلی و بیعار فرانک هرگز تلاشی برای نجات دادن خانواده ش از اون همه فلاکت ناشی از بی پولی نمی کنه .. روایت فرانک صادقانه به نظر میاد و چیزی که جلب توجه می کنه لحن طنز و بی خیال نویسنده برای بازگویی اون همه بدبختیه .

خاطرات کودکی فراوان خوانده ایم ولی اجاق سرد آنجلا چیز دیگری است. فرانک مک کورت، نویسنده ایرلندی تبار، در این کتاب ستایش شده، از سال های بسیار سخت کودکی و نوجوانی خود در ایرلند می گوید ولی نه آن چنان که ما را بگریاند. برعکس ما را سرگرم می کند، می خنداند، و واقعیت تلخ و شیرین زندگی خود را در کنار مادری فداکار و پدری می خواره و گریز پای برای ما بیان می کند. مترجم با استادی توانسته است متن و روح کتاب را به فارسی برگرداند. اجاق سرد آنجلا در همان سال انتشار خود برنده جایزه پولیتسر و جایزه انجمن ملی منتقدین کتاب آمریکا گردید، هفته ها و هفته ها در صدر کتاب های پرفروش باقی ماند، و فیلمی بر پایه داستان آن ساخته شد.

کتاب اجاق سرد آنجلا

قسمت هایی از کتاب اجاق سرد آنجلا (لذت متن)
معروف است که می گویند در ایرلند باستان ساس وجود نداشته ، و کار کار انگلیسی هاست که آنها را وارد کرده اند که ماها را کاملا به جنون بکشانند و اگر از من بپرسی از انگلیسی ها بعید نیست .

مادر بزرگ می گوید باید هم سنگدل باشد ، درغیر این صورت همه جور نوزادی دم در بهشت صف می بندند که وارد شوند ، پروتستان و انواع و اقسام دیگر و بعد از بلاهایی که هشتصد سال تمام بر سر ما آوردند ، چرا باید به بهشت بروند ؟

به ما می گوید باید مراقب باشیم و زبانمان را به حد کافی بیرون بیاوریم تا قرص نازک فطیر عشا ربانی از روی زبانمان لیز نخورد و زمین بیفتد . چون این بدترین بلایی است که ممکن است سر کشیشی بیاید . اگر قرص فطیر از روی زبانتان لیز بخورد و بیفتد ، آن کشیش بیچاره باید روی زانویش بیفتد و ان را با زبان خودش از روی زمین بلیسد و حتی زمین اطراف آن را هم بلیسد مبدا قرص فطیر از جایی به جای دیگر قل خورده باشد . ممکن است زبان کشیش شکافی بردارد که باعث شود ورم کند و قد یک شلغم شود و همین کافی است که سبب خفگی و در نهایت مرگ او بشود .