معرفی کتاب آن فرانک: خاطرات یک دختر جوان اثر آن فرانک

کتاب آن فرانک: خاطرات یک دختر جوان، اثری نوشته ی آن فرانک است که اولین بار در سال 1947 به چاپ رسید. خاطرات خارق العاده ی آن فرانک در اتاقی کوچک در آمستردام نوشته شدند؛ در اتاقی که او و خانواده اش به مدت دو سال در آن زندگی کردند تا از چنگال بی رحم نازی ها در امان باشند. این کتاب، خیلی زود به اثری کلاسیک و به گواهی بر روحیه ی مقاوم و شکست ناپذیر انسان تبدیل شد. در این خودزندگی نامه ی تأثیرگذار می توانیم با واقعی ترین و انسانی ترین وجوه دختری آشنا شویم که پیرامونش به جهنمی کابوس وار تبدیل شده است؛ دختری نوجوان که بسیار صادق و شکننده است و به زندگی عشق می ورزد. او از درونی ترین اسرار روحش، مشکلات خانوادگی اش، تجربه ی عشق و تحلیل های جذاب و ملموسش از افراد پیرامون پرده برمی دارد. آن فرانک که با گرسنگی و ترس از دستگیر شدن و مرگ مواجه است، با خردی بالغانه و افکاری بسیار فراتر از سن و سال خود قلم بر کاغذ می گذارد. داستان او، داستان همه ی نوجوانان است اما با یک تفاوت اصلی: زندگی در شرایطی جان فرسا که افراد معدودی تجربه اش را داشته اند.

کتاب آن فرانک: خاطرات یک دختر جوان


ویژگی ها کتاب آن فرانک: خاطرات یک دختر جوان

جزو فهرست برترین آثار نویسندگان زن

مشخصات کتاب آن فرانک: خاطرات یک دختر جوان
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-253-323-4
تعداد صفحه :352
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1947
سری چاپ :3
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب آن فرانک: خاطرات یک دختر جوان
A powerful reminder of the horrors of war.
اثری قدرتمند که ترس های جنگ را یادآور می شود.
Barnes & Noble

A truly remarkable book.
کتابی به واقع حیرت انگیز.
New York Times New York Times

One of the most moving personal documents to come out of World War II.
یکی از تکان دهنده ترین مستندهای شخصی که از جنگ جهانی دوم برآمده اند.
Philadelphia Inquirer Philadelphia Inquirer

بخش هایی از کتاب آن فرانک: خاطرات یک دختر جوان (لذت متن)
من باور ندارم که جنگ را فقط سیاستمداران و سرمایه داران به وجود آورده اند، به هیچ وجه، آدم های عادی به همان میزان مقصرند وگرنه مدت ها پیش علیه جنگ شورش می کردند! انسان ها نیاز به تخریب و ویرانی دارند، میل به نابودی، به کشتار و به انهدام در بشر وجود دارد و تا زمانی که بشریت دستخوش یک دگردیسی نشود، جنگ ها ادامه خواهند یافت و هر آنچه با دقت و زحمت بنا شده، کاشته شده و پیشرفت کرده نابود خواهد شد تا دوباره از نو ساخته شود.

فهمیده ام که همیشه مقداری زیبایی باقی است ، در طبیعت، نور خورشید، آزادی، در خودت؛ همه ی این چیزها می توانند به تو کمک کنند.

آدم ها می توانند به تو بگویند که دهنت را ببندی، اما این باعث نمی شود که نظر خودت را نداشته باشی.