کتاب آتش کم فروغ

Pale Fire
کد کتاب : 552
مترجم :
شابک : 978-964-412-895-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 424
سال انتشار شمسی : 1389
سال انتشار میلادی : 1962
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست مدرن لایبرری (به انتخاب منتقدین)

معرفی کتاب آتش کم فروغ اثر ولادیمیر ناباکوف

قدرت و توانایی ادبی ولادیمیر ناباکوف در تک تک کلمات این اثر به چشم می خورد. آتش کم فروغ به شاعری نابغه به نام جان شید و همسایه و همکار ادبی او، دکتر چارلز کینبوت می پردازد. ساختار عجیب و غیرمعمول رمان، جایگاه ویژه ای به این اثر بخشیده و باعث شده که برخی منتقدین، آن را گونه ای از فراداستان بدانند. آتش کم فروغ، رمانی فوق العاده خوش ساخت و بسیار خلاقانه است که با ارائه ی داستانی پرتعلیق و جذاب، دست نیافتنی ترین قله های ادبی را فتح می کند و دوباره نام ناباکوف را به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان دنیای ادبیات بر سر زبان ها می اندازد.

کتاب آتش کم فروغ

ولادیمیر ناباکوف
ولادیمیر ولادیمیروویچ ناباکوف، زاده ی 22 آپریل 1899 و درگذشته ی 2 جولای 1977، نویسنده ی رمان، داستان کوتاه، مترجم و منتقد چندزبانه ی روسی/آمریکایی بود.ناباکوف در خانواده ای ثروتمند و برجسته در شهر سن پترزبورگ به دنیا آمد و دوران کودکی و جوانی خود را در همین شهر گذراند. او در دوران نوجوانی، اولین تلاش های ادبی جدی خود را به ثمر رساند و در سال 1916، اولین مجموعه ی شعر خود را منتشر کرد.ناباکوف پس از نقل مکان به انگلستان، به کالج ترینیتی کمبریج راه یافت و ابتدا به مطالعه ی جانورشناسی و سپس به تحص...
نکوداشت های کتاب آتش کم فروغ
As a literary tour de force it surpasses anything else Mr. Nabokov has done.
این اثر به عنوان موفقیتی ادبی، از تمامی کارهایی که ناباکوف انجام داده، پیشی می گیرد.
Atlantic Monthly Atlantic Monthly

It is a creation of beauty, symmetry, originality and moral truth.
این اثر، خلق زیبایی، تقارن، ابتکار و حقایق اخلاقی است.
Amazon Amazon

One of the great works of art of this century.
یکی از آثار هنری بزرگ قرن بیستم.
Post Modern Mystery

قسمت هایی از کتاب آتش کم فروغ (لذت متن)
همه ی رنگ ها مرا خوشحال می کردند، حتی خاکستری. چشم هایم طوری شده بودند که به معنای واقعی کلمه از پیرامونم عکس می گرفتند.

خورشید، دزد است؛ او دریا را فریب می دهد و می چاپد. ماه، دزد است؛ او نور نقره ایش را از خورشید می دزدد. دریا، دزد است؛ او، ماه را در خود ناپدید می کند.

تمامی هفت گناه مهلک، اشتباهاتی کوچک هستند اما بدون سه تا از آن ها،غرور، شهوت و تنبلی،شعر و شاعری ممکن بود هیچ وقت به وجود نیاید.