کتاب منم کلودیوس

I, Claudius
کد کتاب : 521
مترجم :
شابک : 978-600-5865-08-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 568
سال انتشار شمسی : 1391
سال انتشار میلادی : 1934
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 4 تیر

جزو لیست مدرن لایبرری (به انتخاب منتقدین)

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های 1937 و 1976 ساخته شده است.

معرفی کتاب منم کلودیوس اثر رابرت گریوز

این داستان جذاب از زندگی امپراتور رومی، کلودیوس، در قرن یک پس از میلاد مسیح می گذرد و به عنوان یکی از آثار کلاسیک مدرن در ادبیات داستانی تاریخی به حساب می آید. کلودیوس که از نظر جسمانی ضعیف است و لکنت زبان دارد، در ابتدا مدام تحقیر می شود و همه او را یک احمق می پندارند. او که به خاطر گذشته ی شرم آور خانواده ی سلطنتی اش به حاشیه رانده شده، در حالی که انواع و اقسام دسیسه ها و آدم کشی ها در اطرافش اتفاق می افتند، تصمیم می گیرد که دانش پژوه و تاریخ نگار شود. کلودیوس، اتفاقات ناخوشایند اطرافش را از منظری عمیق تر از عامه ی مردم تحلیل و تفسیر می کند و موفق می شود از خیانت ها و دسیسه های اعضای خانواده ی بزرگ سلطنتی جان سالم به در ببرد و در سال 41 پس از میلاد مسیح به امپراتوری روم دست یابد.

کتاب منم کلودیوس

رابرت گریوز
رابرت فون رانک گریوز، زاده ی 24 جولای 1895 و درگذشته ی 7 دسامبر 1985، منتقد، رمان نویس و شاعر انگلیسی بود.گریوز در خانواده ای از طبقه ی متوسط اجتماع در ویمبلدون لندن به دنیا آمد. او سومین فرزند از 5 بچه ی خانواده بود و پدرش، ترانه سرای شناخته شده ای بود. گریوز در سن 7 سالگی به ذات الریه و سرخک مبتلا شد و تا آستانه ی مرگ پیش رفت.او، تحصیلات اولیه ی خود را در چندین مدرسه گذراند و در سال 1909، موفق به کسب بورسیه از چارترهاوس شد.با شروع جنگ جهانی اول در آگوست 1941، او بی درنگ به نیروهای ارتش پیوس...
نکوداشت های کتاب منم کلودیوس
A masterpiece.
یک شاهکار.
Barnes & Noble

As a history lesson, it's fabulous; as a novel it's also wonderful.
این اثر به عنوان یک درس تاریخی، خارق العاده و به عنوان یک رمان، شگفت انگیز است.
Amazon Amazon

It creatively conveys the nature of lives lived in near omnipotence, as well as fear and paranoia.
این اثر، ماهیت زندگی های سپری شده در کنار قدرت، ترس و توهم را به شکل خلاقانه ای به تصویر می کشد.
unrv.com

قسمت هایی از کتاب منم کلودیوس (لذت متن)
به این فکر می کردم که: «پس من امپراتورم، مگه نه؟» چقدر بی معنی! اما الان حداقل می توانم آدم ها را مجبور به خواندن کتاب هایم کنم.

من دیگر اعتراضی نکردم. مگر تقلا کردن در برابر سرنوشت چه سودی داشت؟

دو راه برای نوشتن تاریخ وجود دارد: یکی، متقاعد کردن مردم به سوی خوبی هاست و دیگری، مجبور کردن آن ها به رویارویی با حقیقت.