کتاب باری دیگر برایدزهد

Brideshead Revisited
کد کتاب : 624
مترجم :
شابک : 978-964-191-272-9
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 440
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 1945
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 13 آذر

جزو لیست مدرن لایبرری (به انتخاب منتقدین)

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 2008 ساخته شده است.

معرفی کتاب باری دیگر برایدزهد اثر اولین وو

کتاب باری دیگر برایدزهد به شکلی درخشان به سرمنشاء میل و آرزو و موانع بر سر راه عشق می پردازد. این رمان جذاب از اِولین وو، مخاطب را با خود وارد دنیای اشراف زادگان و ثروتمندان انگلیسی در واپسین روزهای قدرت امپراطوری بریتانیا می کند. رمان باری دیگر برایدزهد، یکی از برجسته ترین و تفکربرانگیزترین آثار اِولین وو به حساب می آید و به دوران طلایی قبل از جنگ جهانی دوم می پردازد. این کتاب، داستان شیفتگی چارلز رایدر نسبت به خانواده ی مارچمین و نابودی فزاینده ی دنیای اشرافی آن ها را روایت می کند. چارلز پس از پشت سر گذاشتن اتفاقات زیادی به همراه این خانواده، از تفاوت های روحی و اجتماعی خود با آن ها آگاه می شود.

کتاب باری دیگر برایدزهد

اولین وو
آرتور اولین جان وو، زاده ی 28 اکتبر 1903 و درگذشته ی 10 اپریل 1966، نویسنده ی انگلیسی رمان، زندگی نامه و سفرنامه بود.وو که پسر یک ناشر بود، دوران تحصیل را در کالج های لنسینگ و هرتفورد آکسفورد گذراند و قبل از تبدیل شدن به نویسنده ای تمام وقت، مدتی را به عنوان معلم مدرسه گذراند. او در دهه ی 1930، اغلب به عنوان خبرنگار روزنامه، سفرهای بسیاری کرد و در خلال جنگ جهانی دوم در نیروهای ارتش بریتانیا خدمت می کرد. وو، نویسنده ای خلاق بود که از تجارب و افراد گوناگونی که با آن ها برخورد داشت، به خوبی در د...
نکوداشت های کتاب باری دیگر برایدزهد
Romantic, comic, and somber.
عاشقانه، طنزآمیز و تاریک.
Amazon Amazon

It reveals Waugh to be a novelist of the utmost feeling and lucidity.
این اثر نشان می دهد که وو، رمان نویسی در اوج احساس و روشن بینی است.
Daily Mail

A masterpiece with brilliant and hilarious details.
شاهکاری با جزئیات درخشان و طنزآمیز.
Guardian Guardian

قسمت هایی از کتاب باری دیگر برایدزهد (لذت متن)
گاهی اوقات احساس می کنم که گذشته و آینده به قدری محکم از دو طرف فشار وارد می کنند که هیچ جایی برای زمان حال باقی نمی ماند.

اگر اکنون از من بپرسی چه کسی هستم، تنها جوابی که می توانم با اطمینان به تو بدهم، اسمم است. چرا که بقیه ی چیزها، علایق، بیزاری ها و حتی عمیق ترین آرزوهایم، دیگر نمی توانم بگویم که آن ها به من تعلق دارند یا آن ها را از کسانی دزدیده ام که بی صبرانه آرزوی زندگی شان را داشتم.

شناختن و عشق ورزیدن به انسانی دیگر، سرمنشأ دانایی و فرزانگی است.