دنیای قشنگ نو

Brave New World

  • قیمت : ۲۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نیلوفرنیلوفر

معرفی کتاب دنیای قشنگ نو اثر آلدوس هاکسلی

کنترل کنندگان جهان در آینده ای بسیار دور، جامعه ای آرمانی خلق کرده اند که تمامی اعضای آن، به واسطه ی استفاده ی هوشمندانه از مهندسی ژنتیک، شست وشوی مغزی، روابط جنسی و مواد مخدر، مشتریانی راضی و خشنود هستند. به نظر می رسد در این جامعه، تنها شخصیتی به اسم برنارد مارکس است که فکر و خیال رهایی از این اجتماع را در سر می پروراند. شاید رفتن به یکی از معدود جوامع کوچک باقی مانده، بتواند علاجی بر پریشانی و آشفتگی مارکس باشد؛ جوامعی استثنایی که در آن ها هنوز زندگی غیرآرمانی به شیوه ی گذشته در جریان است. رمان دنیای قشنگ نو، از شمار آرمان شهرها (یوتوپیاها) است اما یوتوپیای منفی و بدبینانه (پاد آرمان شهر). هاکسلی در فانتزی طنزآلود و تخیلی خود، اختراع و ابداع بسیاری از چیزها را پیش بینی کرد، که همگی آن ها به حقیقت پیوسته اند. رمان دنیای قشنگ نو، داستانی بدیع، آینده نگر و به یاد ماندنی ترین شاهکار هاکسلی است و تصویری بسیار نزدیک به واقعیت از شرایط کنونی زندگی انسان ها ارائه می کند.

کتاب دنیای قشنگ نو


ویژگی های کتاب دنیای قشنگ نو

جزو فهرست ۱۰۰ کتاب قرن لوموند

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

برنده ی جایزه ی آکادمی هنر و ادبیات آمریکا سال 1959

فیلم هایی با همین عنوان، بر اساس این کتاب، یکی به کارگردانی لسلی لیبمن و لری ویلیامز در سال 1998، و دیگری به کارگردانی برت برینکروف در سال 1980 ساخته شده است

مشخصات کتاب دنیای قشنگ نو
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
تعداد صفحه :295
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1932
شابک :978-964-448-068-3
سری چاپ :9
نکوداشت های کتاب دنیای قشنگ نو
Huxley uses his erudite knowledge of human relations to compare our actual world with his prophetic fantasy of 1931.
هاکسلی از دانش و فرزانگی خود در روابط انسانی استفاده می کند تا مقایسه ای از دنیای واقعی و فانتزی پیش-گویانه ی خود در سال 1931 ارائه کند.
New York Times Book Review New York Times Book Review

A fantastic racy narrative, full of much excellent satire and literary horseplay.
روایتی رویاپردازانه و مهیج، سرشار از طنزی شگرف و شوخ طبعی های گزنده ی ادبی.
New Yorker New Yorker

Provoking, stimulating, shocking and dazzling.
تأثیرگذار، مهیج، شوک آور و خیره کننده.
Observer Observer

بخش هایی از کتاب دنیای قشنگ نو (لذت متن)
راز سعادت و فضیلت در همین نهفته است: دوست داشتن آن چه آدم باید انجام بدهد. تمام هدف های شرطی سازی در این خلاصه می شود: علاقه مند ساختن آدم ها به سرنوشت اجتماعی گریزناپذیرشان.

مدیر کلید را خاموش کرد. صدا خاموش شد. تنها، شبح مبهم آن از زیر هشتاد بالش به زمزمه ادامه داد. «قبل از اینکه بیدار بشوند، چهل پنجاه مرتبه ی دیگر برایشان تکرار می شود؛ سه شنبه و پنج شنبه هم همین طور. هر هفته صد و بیست دفعه، در سه وعده، تا سی ماه. بعد از آن می روند سر درس بالاتر.»

و خانه، درونش به اندازه ی بیرونش گند بود. درونش مثل لانه ی خرگوش بود، مثل یک کپه ی آشغال که از اصطکاک و تراکم حیات گرم شده باشد، و بوی تعفن احساسات ازش بلند بود. چه صمیمیت خفه کننده ای! چه روابط خطرناک و ابلهانه و وقیحی بین اعضای خانواده برقرار بود! مادر مثل دیوانه ها بچه هایش را زیر بال می گرفت... عین گربه ای که توله هایش را زیر بال بگیرد؛ اما گربه ای که حرف می زد، گربه ای که متصل می گفت: «بچه ا م. بچه ا م. آخ، آخ، روی سینه ا م، دست های کوچولوش، گرسنگیش، و آن لذت عذاب آلود نگفتنی! تا آخرش بچه ا م خوابش ببره، بچه ا م خوابش ببره با یه حباب سفید شیر کنج لبش. کوچولوی قشنگم بخوابه».