کتاب جان کلام

The Heart of the Matter
کد کتاب : 64
مترجم :
شابک : 978-964-448-207-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 328
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1948
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

برنده ی جایزه ی یادواره ی جیمز تیت بلک سال 1948

فیلمی از روی این کتاب با همین عنوان به کارگردانی جرج اوفرل در سال 1953 ساخته شده است.

معرفی کتاب جان کلام اثر گراهام گرین

اسکوبی، شخصیت اصلی رمان رمان جان کلام، افسری بسیار منضبط و پایبند به اصول در یکی از کشور های جنگ زده ی غرب آفریقا است. وقتی که درخواست ترفیع درجه اش مورد موافقت قرار نمی گیرد، او برای به سفر فرستادن همسر ترشرو و مغمومش، مجبور به قرض گرفتن پول از اطرافیان می شود. اسکوبی، در غیاب همسرش، عاشق و شیدای بیوه ای جوان به اسم هلن شده و زندگی اش پس از این تجربه، به کلی تغییر می یابد. بدهی هایی که باید به طلبکاران خود پس دهد و ناتوانی اش در تفکیک عشق، دلسوزی و وظیفه اش نسبت به دیگران و به خدا، اسکوبی را به سوی سرنوشتی شوم سوق می دهد. توصیف تکان دهنده ی حس ترس توأمان با احترام نسبت به کلیسا و توانایی به تصویر کشیدن انگیزه ها و محرک های انسان و انتقال چنین عمقی از درد و رنج شخصیت داستان به مخاطب، رمان جان کلام را به یکی از ماندگار ترین و تراژیک ترین رمان های گراهام گرین تبدیل کرده است.

کتاب جان کلام

گراهام گرین
هنری گراهام گرین (به انگلیسی: Henry Graham Greene) (زاده ی ۲ اکتبر ۱۹۰۴، درگذشته ی ۳ آوریل ۱۹۹۱) رمان نویس، نمایشنامه نویس، منتقد ادبی و سینمایی و نویسنده ی پرکار داستان های کوتاه انگلیسی بود.او در طول عمر طولانیش در غالب معرکه های سیاسی و انقلابی گوشه و کنار جهان حاضر و ناظر بود و ماجراهای داستان هایش عمدتا در متن همین وقایع قرن بیستم می گذرد، آثاری که ابهامات انسان نوین در این دنیای ناآرام را نشان می دهد.محصول کمابیش هفتاد سال قلم زدن او ۶۴ کتاب است: از جمله ۲۸ رمان، ۴ زندگینامه ی خود نوشت،...
نکوداشت های کتاب جان کلام
Suspenseful, fascinating, and, finally, tragic.
با تعلیق فراوان، شگفت انگیز و در نهایت، تراژیک.
Penguin Random House Penguin Random House

A superb storyteller with a gift for provoking controversy.
داستان سرایی فوق العاده و توانا در ایجاد بحث و جدل.
New York Times New York Times

A literary 'event' . . . [A] profoundly reverent book.
رویدادی ادبی... کتابی بسیار تحسین برانگیز.
Evelyn Waugh

قسمت هایی از کتاب جان کلام (لذت متن)
دوستی، پدیده ای است در روح و روان. چیزیست که آدم حس می کند. نمی توان آن را داد و ستد کرد.

در قلب همه ی ما، دیکتاتوری بی رحم وجود دارد که آماده است رنج و عذاب هزار غریبه را در برابر شادی تعداد اندکی از عزیزان مان برای خود مجسم کند.

وقتی که جوان بود، گمان می کرد که عشق به معنی درک کردن طرف مقابل است، اما سنش که بالا رفت، می دانست که هیچ انسانی تا به حال، انسان دیگری را درک نکرده است.