کتاب امپراتوری خورشید

Empire of the Sun
کد کتاب : 46
مترجم :
شابک : 978-964-362-144-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 432
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1984
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 6 تیر

برنده جایزه بهترین داستان گاردین سال 1984

فیلمی با همین عنوان به کارگردانی استیون اسپیلبرگ در سال 1987 ساخته شده است.

معرفی کتاب امپراتوری خورشید اثر جی جی بالارد

این رمان کلاسیک، که با فیلم استیون اسپیلبرگ بیشتر شناخته شد، داستان تقلای یک پسر جوان برای جان سالم به در بردن از جنگ جهانی دوم در چین را بازگو می کند. جیم، شخصیت اصلی داستان، از والدینش در جهانی جنگ زده، جدا افتاده است. برای زنده ماندن، جیم باید نیرو و توانی قوی تر از حوادث پیرامونش به دست آورد. شانگهای در سال 1941 شهری بود که در شعله ی گدازه های شوم جنگ پرل هاربر می سوخت. در خیابان های آکنده از آشوب و اجساد، پسر بریتانیایی جوانی به دنبال والدین خود می گردد. او که در اردوگاه کار اجباری ژاپنی ها اسیر است، شاهد نور سفید حاصل از افتادن بمب اتمی بر شهر ناگازاکی است. بمبی که نعره ی پایان جنگ را سر می دهد... و همچنین طلوع دنیایی سوخته و ویران. این رمان به یاد ماندنی از بالارد درباره ی جنگ و محرومیت، اردوگاه های اسارت و رژه های مرگ، و گرسنگی و بقا، داستانی بی غل وغش از دنیایی است که کاملا از کنترل خارج شده است.

کتاب امپراتوری خورشید

جی جی بالارد
جیمز گراهام بالارد در سال ۱۹۳۰ در بندر شانگهای چین به دنیا آمد. پدرش در آن زمان در چین تجارت می کرد. در دوران جنگ جهانی دوم که ژاپنی ها چین و بندر شانگهای را تصرف کردند، خانواده ی بالارد را نیز دستگیر کردند و بعد از حمله به پرل هاربر در سال ۱۹۴۱، آن ها را به اردوگاه اسرای غیرنظامی فرستادند. پس از تسلیم ژاپن، خانواده ی بالارد را آزاد کردند و همه ی آن ها در سال ۱۹۴۶ به انگلیس برگشتند.مشهورترین رمان او تصادف است که در این داستان شخصیت اصلی - که نامش بالارد است - در فرآیندی وسواس گونه، حول محور ا...
نکوداشت های کتاب امپراتوری خورشید
An outstanding novel...a classic adventure story.
رمانی برجسته...یک داستان ماجراجویانه ی کلاسیک.
New York Times New York Times

A profound and moving work of the imagination.
اثری عمیق و تکان دهنده از تصور و خیال.
Los Angeles Times Los Angeles Times

An incredible literary achievement....Brilliant.
یک موفقیت ادبی باورنکردنی... بسیار درخشان.
Anthony Burgess

قسمت هایی از کتاب امپراتوری خورشید (لذت متن)
با تعجب و شگفتی، احساس افسوس و ناراحتی به او دست داد که به او می گفت جست و جویش برای یافتن پدر و مادرش به زودی پایان خواهد یافت. تا زمانی که به دنبال آنان می گشت، خود را آماده ی گرسنگی و مریضی کرده بود؛ اما حالا که جست و جو تمام شده بود، خاطره ی چیزی که بر او گذشته و تغییراتی که کرده، او را اندوهگین می ساخت.

جیم می دانست که همزمان خواب است و بیدار؛ او داشت خواب جنگ را می دید و در عین حال، خودش، خوابی بود در [ذهن]جنگ.

بعد از چند دقیقه، جیم مجبور شد اذعان کند که هیچ یک از صورفلکی را نمی شناخت. مثل همه چیز از زمان جنگ، آسمان در حال تغییر بود.