کتاب پرندگان زرد

The Yellow Birds
کد کتاب : 129
مترجم :
شابک : 978-600-6955-71-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 208
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

برنده ی جایزه ی بنیاد پن/همینگوی سال 2013

معرفی کتاب پرندگان زرد اثر کوین پاورز

جنگ می خواست ما را در نطفه خفه کند. رمان پرندگان زرد که شرحی بر دوستی و فقدان است، این گونه آغاز می شود. در الطفر عراق، سرباز بارتل بیست و یک ساله و سرباز مورفی هجده ساله، همزمان با هجوم خون بار جوخه شان برای تصاحب شهر، برای زنده ماندن می جنگند. در روز های بی پایان پیش رو، این دو سرباز جوان برای محافظت از یکدیگر در برابر تهاجم همه جانبه ی نیروهای دشمن، از هیچ کاری دریغ نمی کنند: خطر شورشی ها، خستگی جسمانی و فشار روانی که ناشی از احساس خطر دائمی است. از دوران آموزشی و از زمان دستور گروهبان سخت گیرشان که بارتل را موظف به مراقبت از مورفی می کرد، این دو شخصیت به همراه هم وارد جنگی می شوند که هیچ یک آمادگی لازم را برای آن ندارند. با تبدیل واقعیت به کابوسی گنگ و مبهم، مورفی بیشتر و بیشتر از محیط پیرامون و زندگی خود فاصله گرفته و بارتل دست به کارهای غیرممکن و ناشدنی می زند. با بینش و احساسی عمیق به خصوص در به تصویر کشیدن جنگ خاموش مادران و خانواده ها در پشت جبهه، رمان پرندگان زرد، رمانی تأثیرگذار و کلاسیک درباره ی هزینه ها و تاوان های جنگ است.

کتاب پرندگان زرد

کوین پاورز
کوین پاورز، زاده ی ۱۱ ژوئیه ۱۹۸۰، رمان نویس اهل ایالات متحده ی آمریکا است. او در ریچموند، ویرجینیا متولد و بزرگ شد. در ۱۷ سالگی وارد ارتش آمریکا شد و ۶ سال بعد در سال ۲۰۰۴ به عراق اعزام شد و به عنوان مسلسل چی به مدت یک سال در آن جا بود. بعد از بازگشت و اتمام خدمت در ارتش، در دانشگاه ویرجینیا کامنولث ثبت نام کرد و در سال ۲۰۰۸ در رشته ی انگلیسی مدرک کارشناسی گرفت. سپس به دانشگاه تگزاس در آستین رفت و در رشته ی هنرهای زیبا در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد.پاورز، اولین رمانش به نام پرندگان زر...
نکوداشت های کتاب پرندگان زرد
A remarkable novel... Extraordinary.
رمانی بسیار شایان توجه... فوق العاده.
New York Times New York Times

A novel about the poetry and the pity of war.
رمانی درباره ی احساسات و افسوس های جنگ.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

"Powers's style and story are haunting.
سبک و داستان پاورز، فراموش نشدنی است.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب پرندگان زرد (لذت متن)
بین چیزی که به یاد آورده می شود، چیزی که گفته می شود و چیزی که واقعی است، تمایزی آشکار وجود دارد.

تمام درد ها یکی هستند. فقط جزئیات شان متفاوت است.

انتخاب کردن، توهم است، و اگر توهم نباشد، قدرت و توانایی اش خیالی است. چرا که یک انتخاب، باید با تمام انتخاب های همه ی مردان و زنانی که در حال گرفتن هر تصمیمی هستند، همخوانی داشته باشد.