کتاب ارادتمند، حیله گر مرموز

Truly Devious
کد کتاب : 16665
مترجم :
شابک : 978-6001883460
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 464
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 27 مرداد

«مورین جانسون» از نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز

نامزد جایزه بهترین کتاب داستانی گودریدز در ادبیات نوجوان

معرفی کتاب ارادتمند، حیله گر مرموز اثر مورین جانسون

کتاب «ارادتمند، حیله گر مرموز»، رمانی نوشته ی «مورین جانسون» است که نخستین بار در سال 2018 انتشار یافت. داستان این اثر در «آکادمی الینگهام» رقم می خورد: مدرسه ای معتبر برای برترین اندیشمندان، مخترعان و هنرمندان که توسط مردی ثروتمند به نام «آلبرت الینگهام» در یکی از کوه های «ورمانت» ساخته شد. اما «الینگهام» اندکی پس از گشایش این مدرسه در سال 1936، پیامی تهدیدآمیز و عجیب را دریافت کرد که در انتها با عبارت «ارادتمند، حیله گر مرموز» امضا شده بود. اندکی بعد، همسر و دختر «الینگهام» ربوده شدند و یکی از دانش آموزان مدرسه به قتل رسید. در زمان حال، دختری شانزده ساله به نام «استیوی بال» عاشق داستان های جنایی واقعی است. او با توانایی منحصر به فرد خود در مشاهده و استنتاج، امید دارد که گره از پرونده ی «الینگهام» باز کند. اما وقتی یکی از دانش آموزان در خوابگاه او به قتل می رسد، گذشته ی اسرارآمیز و خون آلود مدرسه دوباره در مرکز توجه قرار می گیرد.

کتاب ارادتمند، حیله گر مرموز

مورین جانسون
مورین جانسون (متولد 16 فوریه 1973) نویسنده آمریکایی داستان های نوجوانان است.او تا به امروز چهارده رمان منتشر کرده است که شامل 13 پاکت آبی کوچک، نام ستاره، حقیقتا شیطان و سوئیت اسکارلت است.از جمله آثار جانسون می توان به همکاری های چشمگیری با معاصرانش همچون Let It Snow، یک رمان عاشقانه تعطیلات از داستان های درهم تنیده که با جان گرین و لورن میرداول نوشته شده است، و یک سری رمان ها اشاره کرد که در نیویورک تایمز و ایالات متحده امروز پرفروش ترین گلچین ها هستند.
نکوداشت های کتاب ارادتمند، حیله گر مرموز
A delicate tale of murder and mystery.
داستانی پرظرافت درباره ی قتل و معما.
Barnes & Noble

A multilayered, modern detective story.
یک داستان کارآگاهی چندلایه و مدرن.
New York Times New York Times

With a young sleuth just as captivating as Hercule Poirot.
با کارآگاهی جوان که درست به اندازه ی «هرکول پوآرو» جذاب است.
USA Today USA Today

قسمت هایی از کتاب ارادتمند، حیله گر مرموز (لذت متن)
یک جنبه ی بسیار مرموز و عجیب ماجرای «الینگهام» که «استیو» زیاد به آن فکر می کرد، این بود که چرا یک شخص ناشناس به طور واضح به همه این پیام را می رساند که: «من بد هستم. من خیال دارم با هر وسیله ای، هر قدر هم که ترسناک باشد، به شما صدمه بزنم. من حیله گر و مرموز هستم.» و با همان صفت ها هم نامه ی خود را امضا می کند. تمام این ها یعنی چه؟

وقتی قدرت و پول کافی در اختیار داری، می توانی معنای کلمات را تعیین کنی.

هیچ چیز به اندازه ی یک بازی، جدی نیست.